محصولات زیر را با قیمت مناسب خرید کنید..

استان گیلان

این استان سرسبز با مساحت ۱۴ هزار و ۴۲ کیلومتر مربع در شمال غربی ایران در میان کوهستان البرز و دریای خزر واقع شده است. صدها رودخانه پر آب در آن جریان دارد که تمامی آنها به دریای خزر می ریزند. آب و هوای استان گیلان با توجه به نزدیکی به دریا دارای آب و هوایی مرطوب و معتدل خزری است. بارش باران در این منطقه به صورت  متوسط بوده و بیشترین مقدار بارندگی سالانه را دارد ،البته به همین دلیل بسیار حاصلخیز و سرسبز است. بهترین زمان برای مسافرت به این استان، فصل بهار می باشد.

گیلان

مرکبات ،برنج ، چای ، توتون ، ابریشم ، انواع ماهی های دریای خزر ، عسل ، انواع چوب ، زیتون و فرآورده های حیوانی یا دامی از عمده ترین محصولات این سرزمین به حساب می‌آیند. مرکز استان گیلان شهر رشت میباشد که در حاشیه غربی دلتای سفیدرود قرار گرفته و سابقه تاریخی آن به احتمال زیاد به قبل از اسلام می‌رسد. 

جهت مشاهده کامل هر مطلب در همین صفحه روی آن کلیک کنید

جاهای دیدنی استان گیلان

استان گیلان با مرکزیت رشت ،از استان های شمالی ایران به حساب می آید. استان گیلان دارای شهرستان های زیادی بوده که از جمله آن می توان به تالش، بندر انزلی، لاهیجان، آستارا، صومعه سرا، فومن، رودسر، لنگرود، هشتپر، آستانه اشرفیه، فومن، خمام، سیاهکل، رضوانشهر، ماسال، رودبار، املش، کیاشهر، لوشان، رستم آباد، کلاچای، سنگر و ... اشاره کرد.

لاهیجان : مسجد جامع لاهیجان ، آرامگاه کاشف السلطنه یا موزه چای ایران ، پل خشتی لاهیجان ، بقعه شیخ زاهد گیلانی ، بقعه میر شهید ، بقعه چهار علیار ، بقعه میر شمس الدین 

آستانه اشرفیه : آرامگاه محمد معین ، بقعه آقا سید جلال الدین اشرف برادر امام رضا علیه السلام ، سواحل و صیدگاه دریای خزر 

لنگرود : پل خشتی لنگرود ، مسجد جامع لنگرود ، سواحل چمخاله 

فومن : شهر ماسوله ، قلعه تاریخی رودخان یا حسامی ، کاروانسرای قدیمی ماسوله

بندر انزلی : پل قدیمی غازیان ، آرامگاه امامزاده بی بی حوریه ، تالاب انزلی ، برج ساعت ، عمارت شهرداری ، منار یا فانوس دریایی ، کاخ میان پشته ، تالاب سرخانکل ، ساختمان موزیک ، پارک ساحلی

آستارا : مرداب یا تالاب استیل ، باغ تاریخی عباس آباد ، موزه کاکتوسها ، چشم انداز طبیعی گردنه حیران ، آبشار لوندویل

رضوانشهر : مسجد سفید ، پره سر ، پل آجری پونل

رودسر : پل تاریخی تمیجان ، آبشار سجیران ، گنبد پیرمحله

رودبار : تپه باستانی مارلیک ، سد منجیل با چشم انداز طبیعی ، غار درفک

صومعه سرا : مناره تاریخی بازار گسکر ، تالاب صومعه سرا

تالش یا هشتپر : قلعه تاریخی صلصال در بخش لیسار ، کاخ تاریخی آقاولر ، آرامگاه سید شرفشاه ، کاخ سردار امجد


دیدنیهای شهرهای استان گیلان

جاهای دیدنی لاهیجان

از زیباترین و معروف ترین شهرهایی که به عروس گیلان معروف است و باغ های چایی و شالیزارهای برنج آن شهره خاص و عام دارد. لاهیجان شهر زیاد بزرگی نبوده ولی بسیار مرتب و زیبا می باشد. با این وجود، این شهر مناطق دیدنی زیبای بسیاری دارد که سالیانه مسافران زیادی را به خود جذب می کند.

جاهای دیدنی لاهیجان

استخر لاهیجان

استخر لاهیجان گل سر سبد این شهر می باشد که توسط شاه عباس تاسیس شد تا آب جاری شده از کوه، برای آبیاری شالیزارها در این استخر جمع شود. در این استخر بزرگ مرغابیان زیبایی را مشاهده خواهید کرد که بر فراز آسمان پرواز کرده و یا بر روی آب در حال شنا هستند. جزیره ای مربعی شکل در وسط این استخر قرار گرفته که به میان پشته معروف است. شما با استفاده از پلی سیمانی می توانید به این جزیره رفته و از رستوران های این جزیره بهره برده و تجربه خوردن غذا در میان آب را کسب کنید. چراغ های روشن شده در جزیره و پل، تصویری رویایی را در ذهن مخاطب ایجاد خواهد کرد.

استخر لاهیجان

جاهای دیدنی گیلان

آدرس: استان گیلان- لاهیجان- بلوار امام رضا- استخر لاهیجان


شیطان کوه

یکی از ارتفاعات جنگلی و سرسبز لاهیجان، شیطان کوه است. با استفاده از پله و ماشین شخصی می توانید به بالای این کوه برسید. در بالاترین قسمت شیطان کوه، بام لاهیجان قرار گرفته که یکی از هیجان انگیزترین مناطق دیدنی لاهیجان به شمار می رود. با صعود به بام لاهیجان می توانید تمام شهر لاهیجان را در یک قاب مشاهده کنید. همچنین استخر لاهیجان را می توان از نمای بالا مشاهده کرده و جذابیت این استخر را بیشتر درک کنید.

شیطان کوه

جاهای دیدنی گیلان

البته لازم به ذکر است که با استفاده از تله کابین نیز می توانید به شیطان کوه برسید و علاوه بر رسیدن به این کوه، از مناظر آن دیدن کرده و لذت سواری با تله کابین را نیز تجربه کنید. دو ایستگاه در این تله کابین وجود داشته که ایستگاه اول بام لاهیجان و ایستگاه بعدی تاج خروس می باشد.

بام سبز لاهیجان و شیطان کوه مجهز به شهربازی و دیگر مکان های تفریحی بوده که زیبایی این منطقه را افزایش می دهد. توصیه می شود که در صورت مسافرت به این استان، هرگز فرصت دیدن از این منطقه را از دست ندهید.شیطانکوه لاهیجان

آدرس: استان گیلان- لاهیجان- شرق شهر لاهیجان


موزه تاریخ چای ایران

آرامگاه بنیان گذار صنعت چای و موزه چای ایران بر فراز تپه های چای استان لاهیجان قرار گرفته است. این موزه تاریخی زیبا علاوه بر شرح تاریخچه چای ایرانی، دارای مناطق دیدنی زیادی بوده که دیدن از آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

موزه تاریخ چای ایران

جاهای دیدنی گیلان

آدرس: استان گیلان- لاهیجان- خیابان امام خمینی- خیابان قیام- خیابان کاشف شرقیجاهای دیدنی تالش

شهر تالش دارای طبیعت بکر و منحصر به فردی بوده که از یک سو به سمت جلگه و دریا و از سویی دیگر به جنگل منتهی می شود. در این شهر می توانید مناطق گردشگری زیادی را مشاهده کنید.

جاهای دیدنی تالش

جاهای دیدنی گیلان

آدرس: استان گیلان- ۱۱۵ کیلومتری رشت


آق اولر و مریان

این ییلاق از مهیج ترین دیدنی های شهر تالش یکی از توابع استان گیلان محسوب می شود. مسافرت به این منطقه در فصل بهار و تابستان یکی از زیباترین و جذاب ترین مناطقی است که در شهر تالش می توانید مشاهده نمایید و از آب و هوای عالی آن لذت ببرید.

ییلاق های تالش

جاهای دیدنی گیلان


سوباتان

یکی از زیباترین و خوش آب و هواترین مناطق تالش، منطقه ییلاقی سوباتان است. شما می توانید با رفتن به مناطق ییلاقی سوباتان از آبشار ورزان، دریاچه زیبای نیٔور، آبشار ماهار، هاچا داش، بازارچه و دیگر مناطق موجود در سوباتان دیدن نمایید. این مناطق ییلاقی به قدری زیبا بوده که با  ورود به آن به راحتی نمی توانید از مناطق دیدنی آن چشم بردارید.

سوباتان

جاهای دیدنی گیلان

آدرس: استان گیلان- شهرستان تالش- دهستان لیسار


جنگل گیسوم

جنگل گیسوم تکه ای از بهشت بوده که مناطق افسونگر آن و بوی درختان و آب و هوای عالی این طبیعت بکر، گردشگران زیادی را به این منطقه جذب کرده است. با رفتن به این جنگل، بوی سرسبزی، صدای آواز پرندگان و ... را می توانید تجربه کنید. این منطقه دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و دلربا بوده و تمامی پوشش های گیاهی را می توانید در این منطقه دیدن نمایید.

جنگل گیسوم

جاهای دیدنی گیلان

آدرس: استان گیلان- ۱۷ کیلومتری تالشجاهای دیدنی آستارا

آستارا یکی از زیباترین شهرهای استان گیلان بوده که یکی از معروف ترین بازارهای شمال ایران را دارد.

دیدنیهای آستارا

جاهای دیدنی آستارا

آبشار لاتون

یکی از مرتفع ترین آبشارهای گیلان، آبشار لاتون بوده که در شهرستان آستارا قرار گرفته است. آب آبشار لاتون از کوه اسپینه یا اسپیناس تامین می شود. در این شهر می توانید حیواناتی همچون جوجه تیغی، گراز و گرگ را نیز مشاهده نمایید. پوشش های گیاهیی همچون درختان آلو، فندق و گلابی وجود دارد.

آبشار لاتون

جاهای دیدنی گیلان

آدرس: استان گیلان- ۱۵ کیلومتری آستارا- شهر لوندویل- روستای کوته کومه


گردنه حیران و تله کابین

گردنه حیران و تله کابین از دیگر جاذبه های گردشگری استان گیلان محسوب می شود. با سوار شدن روی تله کابین می توانید از فضای زیبا و سرسبز موجود در مسیر و هوای مه آلود آن بسیار لذت ببرید. گردنه حیران به دلیل سرسبزی و آب و هوای آن زمستان های سردی دارد.

آدرس: استان گیلان- ۳۰ کیلومتری آستاراجاهای دیدنی منجیل

منجیل یکی از شهرهای موجود در استان گیلان بوده که با وجود این که شهری کوچک است ولی جاذبه های گردشگری جذابی دارد.

جاهای دیدنی منجیل

سرو هرزویل

این سرو، درختی بسیار کهن و عظیم است که قدمتی حدودا سه هزار سال دارد. روستای هرزویل یکی از مناطق زیبای گردشگری بوده که در شهر منجیل قرار گرفته است. دیدن از این درخت عظیم خالی از لطف نمی باشد.

سرو هرزویل

جاهای دیدنی گیلان

آدرس: استان گیلان- شهر منجیلجاهای دیدنی فومن

فومن معروف به شهر موزه ها بوده که کلوچه های معروفی دارد. قلعه هزارپا در این شهر قرار گرفته که بسیار جذاب و دیدنی است. در کمتر از یک ساعت می توانید به این قلعه جذاب رفته و اوقات خوشی را آنجا سپری کنید و در بین راه می توانید از مسیر جذاب و کوهستانی آن دیدن نمایید.

جاهای دیدنی فومن

قلعه رودخان

قلعه رودخان معروف به قلعه حسامی، در جوار رودخانه ای با همین نام بوده و در نزدیکی دریا قرار دارد. این قلعه از دو قسمت ارگ و قلعه تشکیل شده است که روزنه و نورگیرهای متعددی در آن طراحی شده است. در این قلعه مصالحی همچون گچ، ساروج، سنگ لاشه و آجر به کار رفته است. برای رسیدن به این برج باید پله هایی را طی کرده که بسیار جذاب و خیره کننده است.

قلعه رودخان

جاهای دیدنی گیلان

آدرس: استان گیلان- فومن- روستای رودخان


بازار فومن

بازار فومن دارای اجناس رنگی بوده و محل خوبی برای خرید سوغاتی می باشد. در این بازار تازه ترین و با کیفیت ترین میوه و سبزیجات را می توانید پیدا کنید. در این بازار می توانید انواع صنایع دستی را خریداری نمایید.

بازار فومن

آدرس: استان گیلان- شهرستان فومن- روستای گشت خانجاهای دیدنی ماسوله

ماسوله در قدیم روستایی کوچک بوده ولی اکنون تبدیل به شهری بزرگ و پر رفت و آمد شده است. ماسوله دارای خانه های پلکانی می باشد که شبی به یاد ماندنی را در آن سپری خواهید کرد. این روستای فوق العاده یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی گیلان است.

جاهای دیدنی ماسوله

پارک جنگلی ماسوله

پارک جنگلی ماسوله دارای معماری پلکانی بسیار جذاب است که انواع درخت های راش، توسکا، فندق و دیگر درخت های زیبا را مشاهده نمایید. این پارک محلی مناسبی برای دورهمی های خانوادگی و دوستان بوده و می توانید اوقات خوشی را در کنار یکدیگر سپری کنید.

پارک جنگلی ماسوله

جاهای دیدنی گیلان

آدرس: استان گیلان- ۶۰ کیلومتری شهر رشت- ۳۲ کیلومتری غرب فومنجاهای دیدنی ماسال

ماسال یکی از شهرستان های استان گیلان است که مانند بهشت می باشد. این شهر در نزدیکی فومن قرار گرفته و دارای آب و هوای بسیار عالی است.

جاهای دیدنی ماسال

دشت النزه

مناطق ییلاقی دشت النزه یکی از بکرترین دشت های موجود در بین کوه های شاندرمن است. با رفتن به این دشت می توانید از زیبایی های آن لذت برده و در سکوت آن از صدای آب و پرندگان در حال پرواز آن جا لذت ببرید. همچنین اسب های وحشی موجود در این دشت برای همگان جذاب است.

آدرس: استان گیلان- روستای ماسال- شاندرمن


ییلاق اولسبلنگاه

یکی دیگر از مناطق جذاب گردشگری ماسال، ییلاق اولسبلنگاه می باشد که بهترین محل برای گذراندن ساعت در فصل تابستان است. در این منطقه می توانید از هوای مه آلود، نان سنتی و صدای پرندگان بسیار لذت ببرید.

آدرس: استان گیلان- ۲۵ کیلومتری ماسالجاهای دیدنی دیلمان

یکی از مرتفع ترین ییلاق های استان گیلان، دیلمان است که به بهشت کوچک گیلان معروف می باشد. دیلمان یکی از مناطق دیدنی و جذاب این استان بوده که در آن اسب های وحشی آزادانه در محوطه در حال چرخش هستند. در منطقه ییلاقی دیلمان می توانید از قلعه گرماور، آبشار لونک و آرامگاه بابا ولی دیدن نمایید.

جاهای دیدنی دیلمان

آدرس: استان گیلان- ۴۵ کیلومتری سیاهکلجاهای دیدنی انزلی

انزلی یکی از شهرستان های استان گیلان بوده که دریا و تالاب آن بسیار معروف است.

تالاب انزلی

یکی از زیباترین و جذاب ترین تالاب های ایران، تالاب بین المللی انزلی است. تنوع زیستی زیادی در این تالاب وجود داشته و دیدنی هایی همچون نیزارها، لاله های دریایی و نیلوفر آبی هوش از سر بازدید کنندگان می برد. شما می توانید با قایق در این تالاب گشت زده و عکس های زیبا و جذابی را ثبت نمایید.

تالاب انزلی

آدرس: استان گیلان- انزلی- جنوب غربی انزلی


جهت مشاهده کامل هر مطلب در همین صفحه روی آن کلیک کنید

جاهای دیدنی رشت

رشت یکی از شهرهای معتدل استان گیلان می باشد که نزدیک دریا بوده و بسیار سرسبز است. این شهر مناطق دیدنی زیادی دارد. شهر رشت در زمان صفویان و بعدها در زمان قاجاریه توسعه زیادی یافته و این به دلیل گسترش روابط اقتصادی ایران با روسیه بود.

از جاهای دیدنی رشت می توان به:

مسجد سفید یا ، بقعه دانای علی در مسجد کاسه فروشان ، مسجد حاج صمدخان ، عمارت تاریخی شهرداری رشت ، بقعه امامزاده هاشم ، مسجد جامع ، آرامگاه میرزا کوچک خان ، باغ قدیمی محتشم یا پارک قدس ، عمارت کلاه فرنگی ، بقعه خواهر امام و آبگیر پسیخان اشاره کرد. 

 موزه میراث روستایی

این موزه در دل جنگل های سراوان، در ابتدای جاده فومن و در نزدیکی رشت قرار دارد. خانه های روستایی موجود در این موزه از روستاهای مختلف استان گیلان جمع و آوری شده است. در این مکان علاوه بر خانه های روستایی، خانه پژوهشگران، موزه مشاهیر گیلان، بازارچه، کوره ذغال گیری سنتی، قهوه خانه، مدرسه و بناهای اداری، کارگاه آهنگری و ... نیز برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده است. در این موزه گردهمایی فرهنگی و جشنواره ها نیز برگذار می شود.

جاهای دیدنی رشت

جاهای دیدنی رشت

آدرس: گیلان: ۱۸ کیلومتری آزاد راه رشت- قزوین- نرسیده به پلیس راه


عمارت کلاه فرنگی

کلاه فرنگی یکی از جذاب ترین عمارت های شهر رشت بوده که در وسط پارک رشت قرار دارد. از نمای دور این عمارت به نظر سه طبقه بوده ولی در واقع یک عمارت چهار طبقه ای است. این عمارت در قدیم محل زندگی پادشاهان و بزرگان رشت بود.

عمارت کلاه فرنگی رشت
جاهای دیدنی رشت

آدرس: استان گیلان- شهر رشت- خیابان حافظ- خیابان ملت- ضلع جنوبی پارک شهر


خانه میرزا کوچک خان جنگلی

یکی از خانه های معروف شهر رشت، خانه میرزا کوچک خان جنگلی می باشد. میرزا کوچک خان جنگلی یکی از مبارزان معروف ایرانی است که در این عمارت وسایل شخصی کوچک خان، همچون ظروف، تفنگ ها و دیگر لوازم شخصی وی را مشاهده خواهید کرد.

خانه میرزا کوچک خان

جاهای دیدنی رشت

آدرس: استان گیلان- شهر رشت- استادسرا- خیابان سهیل دبیری

جهت مشاهده کامل هر مطلب در همین صفحه روی آن کلیک کنید

سوغات و غذاهای محلی گیلان

سوغات گیلان

استان گیلان به دلیل شهرستان های زیادی داشته و به همین علت دارای تنوع بالایی در سوغاتی می باشد.

رشته خشکار

از جمله شیرینی های خوشمزه و دوست داشتنی استان گیلان، رشته خشکار است که مصرف آن به صورت داغ و تازه طعم فوق العاده ای دارد. این شیرینی خوشمزه ترکیبی از برنج، مغز گردو، هل و آرد می باشد که داخل شربت شیرینی و روغن غلتانده می شود.

حلوای به

این حلوا یکی از خوش طعم ترین سوغاتی های استان گیلان بوده که به دست بانوان گیلانی و در ظروف مسی تهیه می شود. این حلوا بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته که به عنوان صبحانه و میان وعده استفاده می شود.

نان خلفه

نان خلفه معروف به کیشا از نان های محلی خوشمزه استان گیلان تهیه شده از آرد گندم، آرد برنج، پوره کدو، شکر، ماست ترش و تخم شنبلیله می باشد.

نان تمیجان

یکی دیگر از نان های محلی گیلان، نان تمیجان می باشد. تمیجان تشکیل شده از سه حرف تو، می و جان بوده که به معنی تو جان منی می باشد.

روغن زیتون و زیتون رودبار

در استان گیلان درختان زیتون زیادی را مشاهده می کنید که یکی از محصولات با ارزش استان گیلان به حساب می آید. این محصول یکی از سوغاتی های پر فروش و پر طرفدار استان گیلان شمرده می شود.

کلوچه فومن

از به یاد ماندنی ترین و خوشمزه ترین شیرینی های استان گیلان، کلوچه فومن می باشد. این کلوچه معمولا به همراه چای و قهوه میل شده و بسیار خوش طعم است. این کلوچه از تخم مرغ، آرد، شکر، روغن حیوانی، وانیل، دارچین، مغز هل و جوز تشکیل شده است. بر روی این کلوچه با استفاده از وسیله ای مانند مهر روی کلوچه ها را نقش می بندند.

چای لاهیجان

چای یکی از نوشیدنی های خوشمزه و پرطرفدار در بین ایرانیان می باشد. چای لاهیجان از معروف ترین چای های ایرانی بوده که بسیار خوش عطر است. امکان ندارد کسی به شهر لاهیجان سفر کرده و چای این شهر را خریداری نکند.

ازگیل

یکی از میوه های موجود در استان گیلان، ازگیل می باشد. این میوه طعمی ملس داشته و بسیار پر طرفدار است.

تمشک

تمشک یکی از گیاهان خوش رنگ و خودرو و محبوب در استان گیلان می باشد که طعمی فوق العاده داشته و می توان از آن انواع شربت و مربا را تهیه نمود.

سوغات گیلان


صنایع دستی استان گیلان

حصیربافی

از جمله اصلی ترین صنایع دستی استان گیلان، حصیر بافی می باشد. این محصول تهیه شده از نی ها و ساقه برنج بوده و از آن در ساخت زنبیل، سبد، زیرانداز و دیگر لوازم استفاده می شود. در صورتی که به صنایع دستی علاقه دارید، حصیر بافی از پرطرفدارترین صنایع دستی این استان می باشد.

رشتی دوزی

رشتی دوزی از هنرهایی است که برای تزیین پارچه های ساده به وسیله نخ های ابریشمی تهیه می شود. این هنر قابل اجرا بر روی کلاه، لباس، رومیزی، پارچه، پاپوش و ... بوده که یک سوغاتی ماندگار می باشد.

نمدمالی

نمد زیراندازی تشکیل شده از پشم بوده که قدمت بالایی دارد. نمد تهیه شده از پشم گوسفند بوده و مراحل سختی برای تهیه آن طی می شود.

بامبو بافی

یکی از صنایع دستی استان گیلان، بامبو می باشد. از این هنر برای ساخت انواع لوازم تزیینی، میز و صندلی، ظروف مختلف و ... استفاده می شود.


خوراکیهای خوشمزه گیلان

آلوچه و لواشک

لواشک ها و آلوچه های موجود در گیلان، طعمی فوق العاده داشته و بسیار پر طرفدار است. محال است که کسی به گیلان سفر کرده و لواشک و آلوچه های این استان را خریداری نکرده باشد. این محصولات به قدری جذاب بوده که با دیدن آن آب از لب و لوچه همه آویزان می شود.

مربا و ترشیجات

در استان گیلان انوع مربا و ترشیجات یافت شده که تهیه شده از میوه های این شهر می باشد. از معروف ترین ترشیجات این استان، ترشی ناز خاتون و هفت بیجار است که تنها در این استان یافت می شود.


غذاهای محلی گیلان

کمتر کسی پیدا می شود که با غذاهای استان گیلان آشنایی نداشته باشد. گیلان دارای غذاهای خوش مزه و پر خاصیت است که از جمله معروف ترین آن ها به شرح زیر می باشد.

ترش واش

از نام این غذا مشخص است که طعمی ترش دارد. برای تهیه این غذا سینه مرغ و بادمجان را تفت داده و رب آلوچه به آن اضافه می کنیم. این غذا برای افرادی که به غذاهای ترش علاقه دارند، فوق العاده می باشد.

مرغ ترش

مرغ ترش یکی دیگر از غذاهای سنتی استان گیلان بوده که مزه ای ترش داشته و تهیه شده از مزغ، پیاز، تخم مرغ، نارنج و گردو می باشد.

میرزا قاسمی

کم تر کسی پیدا می شود که طعم میرزا قاسمی را نچشیده باشد ولی باید بگوییم که میرزا قاسمی های گیلان چیز دیگری می باشد. این غذای تهیه شده از بادمجان به قدری خوشمزه بوده که محال است طعم آن را نپسندید.

سیر قلیه

برای تهیه سیر قلیه سیر را تفت داده و سپس تخم مرغ هم زده را به آن اضافه می کنیم. مرغ و لپه پخته شده را به همراه برگ سیر به آن اضافه می نماییم. سیر قلیه یکی از غذاهای اصلی این استان محسوب می شود.

باقلاقاتق

باقلاقاتق یکی از معروف ترین غذاهای استان گیلان است که پخت آن سخت بوده ولی نتیجه خوبی دارد. این غذا یکی از فوق العاده ترین و معروف ترین غذاهای استان گیلان به حساب می آید که طرفداران بسیار زیادی دارد.

ترش تره

ترش تره نیز از دیگر غذاهای لذیذ و معروف استان گیلان می باشد که برای تهیه آن باید سیر را به خوبی تفت داده و سبزی ترشی تره که ترکیبی از اسفناج و خالواش است را به آن افزوده و برنج نیم دانه را به همراه آب و زردچوبه می پزیم. آب نارنج و آب غوره نیز یکی از چاشنی های اصلی این غذا می باشد.

کال کباب

کال کباب یکی از غذاهای خوشمزه و خوش رنگ و لعاب استان گیلان است. این غذا تهیه شده از بادمجان کباب شده به همراه گردو، چوچاق و آب انار ترش بوده که به همراه سیر و نعنا میل می شود.

غذاهای محلی گیلان

جهت مشاهده کامل هر مطلب در همین صفحه روی آن کلیک کنید

مسیرهای مسافرت به استان گیلان

مسیر رفتن به استان گیلان با  اتوبوس

با استفاده از اتوبوس های موجود در پایانه بیهقی و ترمینال غرب می توانید به رشت بروید. این مسیر با اتوبوس حدود ۷ ساعت طول می کشد.

مسیر رفتن به استان گیلان با قطار

برای رفتن به گیلان با قطار می توانید به ایستگاه راه آهن تهران رفته و با قطارهای رشت به این شهر برسید که سفر با قطار بسیار آسان بوده و می توانید در طول مسیر بر روی تخت استراحت نمایید.

مسیر رفتن به استان گیلان از طریق هوایی

با استفاده از فرودگاه مهرآباد می توانید به رشت بروید برای این کار تنها یک  ساعت و ربع زمان برده و به راحتی به مقصد خود خواهید رسید.

نقشه آنلاین گیلان ⇓