محصولات زیر را با قیمت مناسب خرید کنید..

استان قزوین 

استان قزوین ۱۵ هزار و ۵۶۷ کیلومتر مربع مساحت دارد و مرکز آن شهر قزوین است که از شهرهای دوره ساسانیان به شمار می رفته است. این شهر در دوره صفویه مدتی پایتخت صفویان شد. استان قزوین از یک سو به کوه های قزوین و از سوی دیگر به دشت می رسد. این استان بسیار جذاب بوده و به دلیل نزدیکی به تهران مکانی مناسب برای تفریح پایتخت نشینان می باشد.

آب و هوای قزوین

قزوین به دلیل نزدیک بودن با کوه های البرز زمستانی سرد و پر بارش را دارد و تابستان هایی خنک و مطبوع. بهترین زمان برای سفر به این استان قزوین فروردین تا خرداد می باشد. استان قزوین علاوه بر محصولات کشاورزی صنایع دستی قابل توجهی نیز دارد.

جاهای دیدنی قزوین

جهت مشاهده کامل هر مطلب در همین صفحه روی آن کلیک کنید

 

آثار دیدنی و توریستی استان قزوین

آبیک : بقعه دانیال پیغمبر بر فراز پیغمبر کوه، امام زاده علی، قلعه کافرقلعه، امامزاده حسن باقر 

بویین زهرا : برج های دوگانه خرقان ، امامزاده علاءالدین، حمام های بهداشتی، آب معدنی و آب گرم ، آثار باستانی تپه سگزآباد ، آثار باستانی قهوه تپه، کاروانسرای شاه عباسی اوج .

تاکستان : بقعه پیر تاکستان، تپه باستانی خل کوه، امامزاده عبدالخیر و امامزاده عبدالله


جاهای دیدنی تاکستان

تاکستان به باغ های انگور معروف می باشد. در این شهر می توانید انواع انگورها را مشاهده و خریداری نمایید و همچنین به دلیل وجود باغات انگور آب و هوایی بسیار مطبوع و دلنشین دارد.

جاهای دیدنی تاکستان

روستای خورهشت

روستای خورهشت تاکستان یکی از روستاهای بسیار قدیمی است که ظروف و آثار یافت شده در آن نشان می دهد که این روستا به دوران اشکانیان باز می گردد. این روستا بافتی بسیار قدیمی داشته و دارای آثار زیبای تاریخی می باشد.

روستای خورهشت

جاهای دیدنی تاکستان

آدرس: استان قزوین- تاکستان- روستای خورهشت


قلعه دختر تاکستان

قلعه دختر تاکستان از آثار بر جای مانده از دوران ساسانیان می باشد. این قلعه در ارتفاعات کوهی سنگی قرار گرفته و دیواری عریض و محکم دارد.

قلعه دختر تاکستان

جاهای دیدنی تاکستان

آدرس: استان قزوین- تاکستان نزدیک به روستای آبکو


منطقه شکار ممنوع خراسانلو

این منطقه زیستگاهی برای میش و قوچ می باشد ولی جانورانی همچون سیاه گوش، پلنگ و خرس قهوه ای را نیز در آن می توانید مشاهده کنید. این منطقه محافظت شده به دلیل همجواری با کوهستان های اطراف پوشش های گیاهی زیادی دارد.

خراسانلو

جاهای دیدنی تاکستان

آدرس: استان قزوین- تاکستان

جهت مشاهده کامل هر مطلب در همین صفحه روی آن کلیک کنید

جاهای دیدنی قزوین

مراکز دیدنی شهر قزوین 

بقعه پیغمبریه ، موزه آقابابا، دروازه قدیم تهران، موزه عمارت چهلستون، آرامگاه حمدالله مستوفی، قلعه شمیران، مسجد جامع عتیق، مسجد النبی، حسینیه امینی‌ها، میمون قلعه ، دریاچه آوان، امامزاده علی شکرناب، مجموعه تاریخی بازار قزوین، قلعه حسن صباح، عمارت عالی قاپو، امامزاده اسماعیل، آب انبار سردار، دروازه درب کوشک، مسجد حیدریه، عمارت کلاهفرنگی یا چهل ستون، کاروانسرای سعدالسلطنه، قلعه الموت، قلعه لمبسر، کاروانسرای سلطان آباد 


مجموعه باغ صفوی

باغ صفوی مجموعه ای از چندین بنای تاریخی می باشد. از جمله این بناها می توان به سردر عالی قاپو، کاخ چهل ستون، گراند هتل، عمارت قاجاری، عمارت پهلوی و عمارت نادری و ... اشاره کرد. این مجموعه از آثار بر جای مانده از دوران پهلوی، قاجار و صفویه بوده که بسیار زیبا و تماشایی است. این مجموعه جذاب در لیست فهرست آثار ملی ثبت شده است.

مجموعه باغ صفوی

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان سپه


خیابان سپه قزوین

خیابان سپه یکی از تماشایی ترین خیابان های قزوین می باشد که در دوره صفوی طراحی شد. این خیابان از یک طرف به سردر عالی قاپو و از طرفی دیگر به چهار راه سپه می رسد. همچنین می توانید در این مسیر از بازارچه تره و بار و مسجد جامع قزوین نیز دیدن نمایید.

خیابان سپه قزوین

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان سپه


بازار قزوین

یکی از بازارهای سنتی سرپوشیده قزوین به بازار قزوین معروف است که بسیار زیبا و دیدنی می باشد. از معروف ترین مجموعه های موجود در این بازار سرای حاج رضا، سرای سعد السلطنه، مسجد النبی، سرای وزیر و سرای رضوی می باشد. این بازار در لیست آثار ملی به ثبت رسیده است و قدم زدن در این بازار حال و هوایی عجیب دارد.

بازار قزوین

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- میدان مرکزی- خیابان امام خمینی


امامزاده حسین

امامزاده شاه حسین در بین ساکنین قزوین به شازده حسین معروف است. امامزاده حسین فرزند امام هشتم بوده و بسیار پرتردد می باشد. در صورتی که به زیارتگاه ها و مکان های معنوی علاقه دارید توصیه می شود که حتما سری به این امامزاده بزنید.

امامزاده حسین قزوین

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان سپه


آب انبارهای قزوین

قزوین دارای تعداد زیادی آب انبار است و به همین دلیل به شهر آب انبارها معروف می باشد. از جمله معروف ترین آب انبارهای قزوین آب انبار سردار بزرگ، آب انبار سردار کوچک، آب انبار ملاوردیخان، آب انبار حاج ابراهیم، آب انبار حکیم، آب انبار حاج کاظم، آب انبار مسجد جامع، آب انبار زنانه بازار و آب انبار آقا می باشد. قزوین به دلیل کم آب بودن دارای تعداد زیادی آب انبار هستند.

آب انبارهای قزوین

جاهای دیدنی قزوین


دولتخانه صفوی

دولتخانه صفوی یکی از قسمت های مجموعه باغ صفوی می باشد. این عمارت یکی از خانه های قدیمی بوده که از آثار بر جای مانده از دوران صفوی است. این عمارت تاریخی زیبا از جذاب ترین بناهای تاریخی قزوین می باشد.

دولتخانه صفوی

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان شهدا


عالی قاپوی قزوین

عمارت عالی قاپو از دیگر آثار بر جای مانده از دوران صفوی می باشد. این برج زیبا دارای هشتی و اتاقک های زیبا بوده که کاشی کاری های آبی و خوش رنگ و لعاب آن باعث جذابیت این عمارت شده است.

عالی قاپوی قزوین

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان شهدا


مسجد النبی قزوین

مسجد النبی یک مسجد تاریخی بسیار زیبا در قزوین می باشد که با گذشت سال ها از قدمت آن همچنان پا برجا است. قدمت این مسجد به دوران قاجار باز می گردد که به مسجد شاهی نیز معروف است. این مسجد دارای شبستان ها، طاق ها و ایوان های بسیار زیبا می باشد.

مسجد النبی قزوین

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان امام


کاروانسرای سعد السلطنه

از زیباترین آثار بر جای مانده از ناصرالدین شاه کاروانسرای سعد السلطنه می باشد. این کاروانسرای سرپوشیده قدمتی طولانی داشته و بسیار جذاب است. در این کاروانسرا می توانید از بخش های مختلف آن از جمله چایخانه، حمام، مسجد و تیمچه دیدن نمایید.

کاروانسرای سعد السلطنه

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان امام


آب انبار حاج کاظم

آب انبار حاج کاظم که از پرآوازه ترین آب انبارهای شهر قزوین می باشد. این آب انبار جذابیت های بسیار زیادی داشته و در آن پله هایی برای تردد وجود دارد.

آب انبار حاج کاظم

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان منتظری- خیابان تبریز


قلعه الموت

قلعه الموت یکی از قلعه های رازآلود شهر قزوین است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. داستان الموت بر همگان آشنا بوده و دیدن از این قلعه خالی از لطف نمی باشد.

قلعه الموت

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- منطقه الموت- روستای اوان


قله سیالان

در نزدیکی قله الموت قلعه ای را مشاهده خواهید کرد که در مرز میان استان مازندران و استان قزوین می باشد. این قله که در دل جنگل خودنمایی می کند، به قله سیالان معروف است. این قله پاتوق کوهنوردان و گردشگران می باشد.

قلعه سیالان

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- منطقه الموت


آبشار ورچر

در روستای رزجرد در میان بیشه های بلند و در دل صخره ها آبشاری را در حال جاری شدن مشاهده خواهید کرد. این آبشار بسیار دنج بوده و سکوتی آرامش بخش فضای را در بر گرفته و تنها صدای برخورد آب با صخره ها و صدای پرندگان در آن به گوش می رسد. سرسبزی و وجود آب باعث شده که هوایی مرطوب و مطبوعی در فضا پخش شده و باعث لذت بخش تر شدن فضا شود.

آبشار ورچر

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- منطقه الموت- روستای رزجرد


باراجین

باراجین یک از بزرگ ترین پارکهای جنگلی ایران بوده که در شهر قزوین قرار گرفته است. این پارک یک مجموعه کامل تفریحی است که بازدید از تمامی قسمت های آن وقت زیادی نیاز دارد. باراجین یکی از بهترین نقاط تفریحی قزوین بوده که می توانید اوقات بسیار خوشی را در آن سپری نمایید. از جمله امکانات تفریحی این مجموعه پیشت های دوچرخه سواری، سینمای روباز، شهربازی، باغ پرندگان، کبوترخانه، آکواریوم و یک آبشار بسیار زیبا می باشد.

باراجین

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- ۲ کیلومتری شمال شرقی شهر- ابتدای اتوبان قزوین- زنجان


حمام قجر

یکی از قدیمی ترین و زیباترین حمام های قزوین که در واقع موزه مردم شناسی نیز می باشد به حمام قجر معروف است. با شنیدن نام حمام قجر افراد می پندارند که این حمام از آثار بر ای مانده از دوران قاجاریه است ولی باید بگوییم که خیر. قدمت این حمام به دروان صفویه باز می گردد. کف این حمام با سنگ مرمر پوشیده شده و دیواره های و طاق های آن با استفاده از کاشی های زیبا تزیین شده و پشت بام این حمام همسطح با خیابان می باشد.

حمام قجر

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان عبید زاکانی- جنب بازارچه و مسجد آقا کبیر


حسینیه امینی ها

در اصل حسینیه امینی ها یک عمارت تاریخی بسیار بزرگ و زیبا است که برای برگذاری ایام های سوگواری استفاده می شود. این آثار زیبای قاجاریه مربوط به حاج محمد رضا امینی از تجار بزرگ قزوین می باشد. این عمارت دارای گچ بری های بسیار جذاب بوده و پنجره های آن مشبک و رنگی است. این عمارت بسیار زیبا و تماشایی است.

حسینیه امینی ها

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان مولوی


آرامگاه حمدالله مستوفی

با ورود به خیابان ملک آباد سابق یک عمارت آجری بسیار زیبای مخروطی شکل فیروزه ای رنگ به چشم می خورد. این آرامگاه بسیار جذاب و جالب بوده و قدمتی بسیار طولانی دارد.

آرامگاه حمدالله مستوفی

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان طالقانی- خیابان ملک آباد سابق- کوچه مستوفی


کلیسای کانتور

کلیسای کانتور یکی از مراکز مذهبی برای مسیحیان بوده که عمارت آن برای تمامی گردشگران زیبا و جذاب می باشد. این عمارت دارای بنای آجری بوده که حال و هوایی بسیار دلنشینی داشته و دیدن از آن خالی از لطف نیست.

کلیسای کانتور

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- خیابان آیت الله طالقانی- خیابان دارابی


عمارت باغ سپهدار

عمارت باغ سپهدار یکی از عمارت های دو طبقه ای قزوین است که بسیار زیبا و تماشایی می باشد. این عمارت بسیار دلباز بوده و حال و هوای خاصی دارد. عمارت باغ سپهدار در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

عمارت باغ سپهدار

جاهای دیدنی قزوین

آدرس: قزوین- انتهای خیابان فلسطین غربی


قلعه لمبستر

قلعه لمبستر از قلعه های بسیار تماشایی است که در خود خاطرات زیادی را جای داده است و با زیبایی وصف ناپذیر خود سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

قلعه لمبستر

آدرس: استان قزوین- شمال دشت قزوین- منطقه الموت- سه کیلومتری شمال شرقی روستای رازمیان


عمارت سردار مفخم

عمارت سردار مفخم یک عمارت دو طبقه ای بوده و یکی از خانه های کوشک می باشد. قدمت این عمارت به دوران قاجاریه باز می گردد و معماری بی نظیری دارد.

عمارت سردار مفخم

آدرس: استان قزوین- خیابان هلال احمر


عمارت شهرداری

عمارت شهرداری از آثار بر جای مانده از دوران قاجاریه می باشد. این عمارت با استفاده از کاشی کاری های سیاه و سفید پوشیده شده است. این عمارت جذاب سالانه پذیرای گردشگران زیادی از تمامی نقاط جهان می باشد.

عمارت شهرداری قزوین

آدرس: استان قزوین- خیابان شهرداری


دره گرماگلو

از جذاب ترین و بهترین جاذبه های طبیعی و گردشگری استان قزوین دره گرماگلو می باشد. در کف این دره دریاچه ای زیبا جریان داشته و اطراف آن سرسبز و زیبا است.

دره گرماگلو

آدرس: استان قزوین- روستای گازرخان


دریاچه اوان

دریاچه اوان یکی از بی نظیرترین جاذبه های گردشگری قزوین می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد. این دریاچه محلی مناسب برای قایق رانی و ماهیگیری است. در تابستان ها دیدن از این دریاچه بسیار جذاب بوده زیرا سطح این دریاچه پوشیده شده از پرندگانی همچون غاز، مرغابی و قو می باشد که صحنه ای زیبا را خلق کرده است. زمستان ها سطح آب این دریاچه یخ زده و برای اسکی سواری بسیار مناسب است.

دریاچه اوان

آدرس: استان قزوین- ۷۵ کیلومتری قزوین- منطقه الموت- بین روستاهای اوان، زواردشت، زرآباد و ورین


ایوان سنگی نیاق

ایوان سنگی نیاق یکی از جاذبه های طبیعی قزوین واقع در روستای نیاق می باشد. این ایوان صخره ای مرتفع بوده که به مرور زمان و به دلیل فرسایش حفره های مانند ایوان در آن پدیدار شده است. داخل حوضچه های این ایوان در فصل زمستان از آب پر شده و برای تامین آب منطقه مناسب می باشد.

ایوان سنگی نیاق

آدرس: استان قزوین- روستای نیاق


غار سفیدآب

این غار قدمتی طولانی داشته و در آن سنگ های آهکی به وفور دیده می شود. این غار مقادیر زیادی آب را در خود ذخیره داشته و باعث می شود که اهالی قزوین نگران تامین آب در فصل های کم بارش نباشند.

غار سفیدآب

آدرس: استان قزوین- منطقه الموت- چهار کیلومتری شمال روستای سفیدآب- کوه سفید چشمه


باغستان سنتی قزوین

باغستان سنتی قزوین یک منطقه با خاکی حاصل خیز و پوشیده شده از انواع پوشش های گیاهی می باشد. این باغستان در لیست آثار ملی ثبت شده و از خوش آب و هواترین جاذبه های گردشگری قزوین محسوب می شود.

باغستان سنتی قزوین

آدرس: استان قزوین- جاده روستای فارسیان


مراکز خرید قزوین

مرکز خرید نارون

یکی از مدرن ترین و بزرگ ترین مراکز خرید قزوین، مرکز خرید نارون می باشد. این مرکز خرید در چهار طبقه بوده که در آن می توانید انواع فروشگاه های پوشاک، لوازم دیجیتال، لوازم کادو، طلا فروشی ها، بدلیجات، کالاهای ورزشی و ... را خریداری نمایید.

مرکز خرید نارون

آدرس: استان قزوین- خیابان یخچال- روبروی پمپ بنزین شهید بابایی


مرکز خرید ایرانیان

مرکز خرید ایرانیان به دلیل ارایٔه اجناسی با قیمت مناسب در تمامی ساعات روز پر از بازدید کنندگان می باشد. در این مجتمع رفاهی پارکینگی برای رفاه مشتریان قرار داده شده و شامل چهار طبقه می باشد که با استفاده از آسانسور و پله های برقی طبقات به هم راه پیدا می کنند.

مرکز خرید ایرانیان

آدرس: استان قزوین- بلوار عدل


مجتمع تجاری تفریحی آفتاب

مجتمع تجاری تفریحی آفتاب در ۱۰ کیلومتری اتوبان قزوین- کرج قرار گرفته که مکانی برای خرید و استراحت مسافرین می باشد. در این مجموعه می توانی علاوه بر استراحت از امکاناتی همچون غرفه ماساژ، سرویس بهداشتی، فروشگاه لوازم بهداشتی، فست فودها، رستوران ها، فروشگاه های پوشاک و ... نیز بهره مند شوید.

آدرس: استان قزوین- کیلومتر ۱۰ اتوبان قزوین، کرج- جنب پمپ بنزین زیباشهر


مجتمع تجاری اداری داریوش

مجتمع تجاری داریوش یکی از مدرن ترین مراکز خرید قزوین می باشد که برای رفاه خریداران یک پارکینگ در آن تعبیه شده است. همچنین امکانات رفاهی دیگری نظیر رستوران و کافه نیز برای این مرکز خرید در نظر گرفته شده است.

آدرس: استان قزوین- خیابان فلسطین- روبروی سالن شهید بابایی

جهت مشاهده کامل هر مطلب در همین صفحه روی آن کلیک کنید

سوغات و غذاهای محلی قزوین

غذاهای محلی قزوین

قیمه نثار

قیمه نثار یکی از غذاهای معروف و پرطرفدار استان قزوین می باشد. در تهیه این غذا گوشت گوسفندی، خلال پسته و بادام، شکر، آب گوشت، زعفران، برنج، خلال پرتقال، رب گوجه و پیاز استفاده می شود.

کوکوی شیرین قزوینی

کوکوی شیرینی قزوینی مانند کوکو سبزی می باشد با این فرق که در مایه آن گلاب، پودر هل، شکر، آرد، ماست و ... نیز به آن اضافه می کنند. این غذا را می توان با نان و پلو نیز سرو کرد.

شیرین پلوی قزوینی

شیرین پلو از غذاهای سنتی قزوین بوده که در تمامی ایران پخت می شود. در تهیه این غذا از تکه های گوشت و پلو به صورت لایه لایه استفاده می شود. قزوینی ها علاقه زیادی به غذاهای شیرین دارند و به همین دلیل این غذا در بین ساکنین قزوین بسیار پرطرفدار است. برای تزیین این غذا بر روی آن خلال بادام، خلال پسته، خلال نارنج و پرتقال می ریزند.

دیماج قزوینی

دیماج یک میان وعده بسیار لذیذ و خوشمزه می باشد. در تهیه این میان وعده پنیر کهنه، سبزی خوردن، زردچوبه، پیاز، گردو، خیار و نان خشک به کار می رود. در تابستان ها قزوینی ها این میان وعده را به همراه هندوانه میل می کنند.

قیمه آبدار

قیمه آبدار یا دم کباب شبیه به قیمه معمولی بوده تنها فرق این دو با هم استفاده از ادویه هایی همچون دارچین و تخم گشتیز در این قیمه می باشد و همچنین این قیمه آب بیشتری نیز دارد.

مشکوفی

مشکوفی یک دسر بسیار پرطرفدار است که برای تهیه آن شکر، زعفران، نشاسته، وانیل، شکر و ... استفاده می کنند. این غذا را پس از سر شدن درون یخچال قرار می دهند.

آش آلو یا الرشته

آش از غذاهای لذیذ قزوین بوده که از برنج، لپه، سبزی هایی همچون گشنیز و نعناع، آلو خشک، ادویه جات و ... تهیه می شود. طعم این آش به شیرینی زده و برای ملس شدن این آش به آن کمی آبلیمو اضافه می کنند.

غذاهای محلی قزوین


سوغات قزوین

نان چای

نان چای یکی از شیرینی های خوشمزه قزوین می باشد که می توانید به عنوان سوغاتی به عزیزانتان هدیه بدهید. این شیرینی از تخم مرغ، خمیر نرم، بکینگ پودر، آرد، ماست، مایه خمیر، کره، شیر و شکر تهیه می شود.

نان چرخی

نان چرخی نیز از دیگر سوغاتی های قزوین می باشد. این نان در طرح های زیبایی موجود بوده که روی آن را با استفاده از تخم خرفه و یا پوست پسته تزیین می کنند.

نان برنجی قزوین

اکثر شهرها برای خود نان برنجی مخصوصی دارند. در نان برنجی قزوین از گلاب، هل، روغن جامد، تخم مرغ، شکر، زعفران و آرد برنج استفاده می کنند و روی آن را به وسیله پودر پسته و یا تخم خرفه تزیین می کنند.

باقلواهای رنگارنگ

یکی از وسوسه انگیزترین شیرینی های قزوین باقلواهای رنگ رنگی آن می باشد. باقلوای پرچمی یا سه رنگ از معروف ترین آن ها است که به شکل لوزی پخته می شود. باقلوای قزوین طعمی خاص و بسیار دلنشین داشته که هرگز از خرید آن پشیمان نخواهید شد.

شیرینی نان قندی قزوین

شیرینی نان قندی یک عصرانه دلنشین قزوینی است که میل کردن آن با چای بسیار می چسبد. این شیرینی خوشمزه را با استفاده از بکینگ پودر، پودر قند، هل، آرد و روغن جامد درست می کنند و بر روی آن زعفران یا پودر کاکایٔو می ریزند.

شیرینی پادرازی

شیرینی پادرازی یکی از سوغاتی های معروف قزوین می باشد. مواد تشکیل دهنده این شیرینی مانند نان قندی بوده که در هنگام قرار دادن آن در داخل فر آن را مانند اشک در می آورند و بر روی آن تخم خرفه می ریزند.

شیرینی قرابیه

شیرینی قرابیه یکی از شیرینی های دوست داشتنی قزوین می باشد. این شیرینی خوشمزه را با استفاده از پودر هل، پودر قند، پودر پسته، پودر بادام، روغن جامد و آرد درست می کنند و روی آن را با استفاده از خلال بادام تزیین می کنند.

شیرینی نخودی

شیرینی نخودی نیز از دیگر سوغاتی های استان قزوین می باشد. در تهیه این شیرینی از روغن جامد، تخم مرغ، پودر هل، پودر قند و آرد نخود استفاده می کنند. این غذا را با استفاده از قالب های مخصوص شکل می دهند و میل کردن آن با چای مرسوم است.

شیرینی اتابکی

شیرینی اتابکی یکی از شیرینی های خوشگل قزوین می باشد. این غذا را با استفاده از پودر قند، پودر هل، روغن جامد، آرد نخودچی، آرد برنج و آرد سفید تهیه می شود و روی آن را به وسیله پودر پسته یا پودر خرفه تزیین می کنند.

کیک شربتی

کیک شربتی یک شیرینی رژیمی بوده که برای افرادی که به شیرینی زیاد رغبت ندارند، مناسب است. این شربت با استفاده از هل کیکی، ماست، روغن، بکینگ پودر، تخم مرغ و شکر تهیه می شود. پس از درست شدن این شیرینی شربتی حاوی گلاب، زعفران و هل بر روی آن ها می ریزند که طعمی بسیار خوب را به شیرینی شما می دهد.

نان سنتی اگردک

نان اگردک از نمک، تخم مرغ، زعفران، آب، شکر، مایه خمیر و آرد تهیه می شود و طعمی بسیار خوشمزه دارد. این نان را می توانید به عنوان سوغاتی به عزیزانتان هدیه بدهید.

کشمش تاکستان

کشمش های تاکستان بسیار مشهور بوده و از جمله مرغوب ترین انگورها محسوب می شود. این کشمش فاقد هر گونه گوگرد و افزودنی های شیمیایی بوده و می تواند یک سوغاتی نفیس و با ارزش برای عزیزانتان باشد.

پنیر کوزه ای

خوردن پنیر کوزه ای قزوین با نان محلی یکی از طعم های به یاد ماندنی برای همگان می باشد. برای تهیه این پنیر هنگامی که هنوز آب پنیر تمام نشده آن را با سبزیجات درون کوزه گذاشته و درون خاک قرار می دهند تا به تدریج آب آن خشک شود  و سپس کوزه را از خاک بیرون آورده و پنیر را میل می کنند.

سوغات قزوین


صنایع دستی قزوین

جاجیم بافی

جاجیم بافی از هنرهای ایرانیان می باشد که هر شهری برای خود سبکی مخصوص دارد. این جاجیم در الموت تولید شده و از پشم و رنگ طبیعی تهیه می شود. این سوغاتی در طرح ها و رنگ های گوناگونی در بازار موجود می باشد.

چادر شب بافی

چادر شب بافی یکی دیگر از صنایع دستی ساکنین الموت می باشد. با استفاده از این چادر شب کوسن، روکش مبل، روتختی و ... درست می کنند و یکی از سوغاتی های استان قزوین محسوب می شود.

سرمه دوزی

سرمه دوزی یک هنر تزیینی با استفاده از سرمه می باشد که بر روی ترمه دوخته می شود. سرمه دوزی را می توان بر روی لباس نیز اجرا کرد ولی از این هنر بیشتر برای تزیین پارچه های دیواری استفاده می کنند.

پن بافی یا نوار بافی

پن بافی یا نوار بافی از دیگر صنایع دستی قزوین است که به دست بومیان روستاهای قزوین انجام می شود. از این نوارهای زیبا در قدیم برای تزیین لباس های محلی استفاده می شد ولی امروزه از این هنر برای تزیین بند موبایل، بند کفش، کراوات و ... استفاده می شود.

نم نم دوزی اشیا

نم نم دوزی در واقع همان ملیله دوزی است که با ملیله، مهره های رنگی و منجوق بر روی پارچه طرحی زیبا حک می شود. با استفاده از این کار می توان به تزیین روتختی، رومیزی، کیف پول، جای شانه و آیینه و ... پرداخت. این صنایع دستی یکی از سوغاتی های زیبای استان قزوین می باشد.

خوشنویسی

قزوین را می توان به عنوان پایتخت خوشنویسی معرفی کرد. قاب های خوشنویسی یکی از سوغاتی های ارزنده و نفیس قزوین محسوب می شود.

صنایع دستی قزوین

جهت مشاهده کامل هر مطلب در همین صفحه روی آن کلیک کنید

روشها و مسیرهای مسافرت به قزوین

مسافرت به استان قزوین با خودروی شخصی

برای رفتن به قزوین با استفاده از خودروی شخصی از تهران به اتوبان کرج قزوین رفته و پس از طی ۱۵۳ کیلومتر به قزوین می رسید. این سفر ۲ ساعت به طول می انجامد.

مسافرت به قزوین با اتوبوس

برای این که با اتوبوس به قزوین برسید به راحتی به ترمینال غرب رفته و اتوبوس های قزوین را سوار می شوید.

مسافرت به قزوین با قطار

برای رفتن به قزوین می توانید به ایستگاه راه آهن رفته و سپس به راحتی با استفاده از قطارهای قزوین به این استان برسید.

نقشه آنلاین قزوین⇓