جاهای دیدنی آنتالیا

تور آنتالیا

تور آنتالیا فرصتی استثنایی و فراموش نشدنی برای افرادی است که تمایل زیادی به سفرهای خارجی دارند. در این مقاله قصد داریم مهمترین و شاخص ترین مراکز تفریحی – مراکز خرید – جاهای دیدنی – مسیرهای مسافرتی – غذاهای محلی و سوغات آنتالیا را بشناسیم.

آنتالیا یکی از شهرهای مهم و بسیار زیبای ترکیه می باشد که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. زبان رسمی بومیان آنتالیا ترکی بوده و ساعت این شهر نیم ساعت از تهران عقب تر و پول رایج آن لیر می باشد.

آب و هوای آنتالیا

به دلیل آب و هوای مدیترانه ای حاکم بر شهر آنتالیا، این شهر تابستان های خشک و گرمی دارد و زمستان های آن نیز چندان سخت نمی باشد. بهترین زمان برای سفر به این شهر فصل بهار است ولی در فصل های دیگر نیز زیبایی های خاص و منحصر به فرد خود را دارد.

جاهای دیدنی آنتالیا

مرکز آبی آکوالند

مجموعه تفریح آبی آکوالند یکی از بهترین تفریح هایی است که شما می توانید در آنتالیا تجربه کنید.استخرهای آب گرم این مجموعه که خاصیت درمانی دارد، بسیار مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفته است. مجموعه آبی آکوالند دارای سرسره های بزرگی بوده که بسیار لذت بخش می باشد.

مرکز آبی آکوالند

جاهای دیدنی آنتالیا

آدرس: آنتالیا- منطقه مسکونی کونیالتی- بلوار دوملوپینار- محله ملتم


کسیک مناره

کسیک مناره به معنای مناره بریده شده است که قدیم از این مناره به عنوان کلیسا استفاده می شد که نمایانگر تاریخ این شهر می باشد. کسیک مناره یکی از جاذبه های تاریخی جذاب آنتالیا بوده که برای علاقه مندان به تاریخ بسیار جذاب و تماشایی است.

کسیک مناره

جاهای دیدنی آنتالیا

آدرس: آنتالیا- محله کامی سوک


برج ساعت آنتالیا

برج ساعت در واقع یکی از نمادهای شهر آنتالیا محسوب می شود. این برج در میدان کاله قابل مشاهده بوده و پس از گذشت سال ها از قدمت این برج، همچنان زیبایی و پایداری خود را حفظ کرده است. اطراف این برج را پارک های کاراعلی اوغلو و آتاتورک احاطه کرده اند و از این رو همواره پر تردد و پر بازدید کننده می باشند.

برج ساعت آنتالیا

جاهای دیدنی آنتالیا

آدرس: آنتالیا- میدان کاله کاپیسی


مسجد کنگره دار آنتالیا

سلطان سلجوقی سلطان کی قباد علاء الدین، مسجد کنگره دار ییولی را در مرکز شهر احداث کرد. این مسجد از دیگر نمادهای شهر آنتالیا شمره می شود. کنگره ها و سادگی این مسجد آن را به یکی از جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا تبدیل کرده است.

مسجد کنگره دار آنتالیا

جاهای دیدنی آنتالیا

آدرس: آنتالیا- کالاچی- خیابان جمهوری


مسجد تکلی مهمت پاشا

مسجد تکلی مهمت پاشا به صورت دقیق در کنار برج ساعت قرار گرفته است. آنتالیا دارای مساجد زیبا وجذاب زیادی است و شهرت این مسجد به دلیل تک مناره بلند آن می باشد. مسجد تکلی مهمت پاشا یکی از مساجد مهم عثمانی در آنتالیا محسوب می شود. این مسجد یکی از مکان های تاریخی آنتالیا بوده که در تور آنتالیا می توانید از آن دیدن کنید.

مسجد تکلی مهمت پاشا

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: آنتالیا- نزدیکی مورات پاشا


بندر قلعه کاله ایچی

بندر قلعه کاله ایچی از دیگر جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا محسوب می شود. این بندر در کنار رستوران ها، کافه ها، فروشگاه ها و دیگر مکان های تفریحی و ورزشی قرار گرفته است. ورزش و پیاده روی در این بندر در صبحگاه یکی از تفریحات ساکنین شهر آنتالیا می باشد. شما می توانید با پیاده روی و ورزش در بندر قلعه کاله ایچی و میل کردن صبحانه ای لذیذ روزی پر از انرژی را شروع کنید.

بندر قلعه کاله ایچی

جاهای دیدنی آنتالیا

آدرس: آنتالیا- محله کاله ایچی


پارک ملی آنتالیا

پارک ملی آنتالیا درون دره ای زیبا قرار گرفته که در آن انواع مختلفی از گونه های گیاهی و جانوری به چشم می خورد. همچنین می توانید در این دره زیبا انواع غذاهای محلی این شهر را نیز میل کنید. این پارک ملی بلندترین قلعه را در خود جای داده است. برای رسیدن به پارک ملی آنتالیا باید از جاده ای پر پیچ و خم بگذرید که این خود لذتی وصف نشدنی می باشد.

پارک ملی آنتالیا

جاهای دیدنی آنتالیا


پارک یاووز اوزکان

در مرکز شهر آنتالیا پارکی زیبا قرار گرفته که محوطه ای بزرگ و سرسبز با گونه های متنوعی از درختان دارد. پارک محبوب یاووز اوزکان فواره های زیبایی داشته که در شب با نورپردازی خود جلب توجه می کند. در اطراف پارک یاووز اوزکان کافه ها و رستوران های متعددی وجود دارد و شما می توانید اوقات خوشی را در این پارک سپری کنید.


پارک کارالیوگلو

در نزدیکی سواحل و در مرکز شهر پارکی بسیار زیبا به نام پارک کارالیوگلو وجود دارد. در این پارک مجسمه های جالبی قرار گرفته که یکی از آنها مجسمه کارگر و پسرش می باشد. در اطراف این پارک رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارد که در آن غذاهای محلی سرو می شود.

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: آنتالیا- مورات پاشا


منطقه perge

در ۱۸ کیلومتری شهر آنتالیا منطقه ای بسیار زیبا به نام perge قرار گرفته است. این شهر کهن از جاذبه ای گردشگری شهر آنتالیا به حساب می آید. یکی از برجسته ترین صحنه های تئاتر در این منطقه واقع شده که طراحی خاص و منحصر به فردی دارد. در حومه این شهر استادیومی بزرگ وجود دارد که دیدن از آن خالی از لطف نمی باشد.

منطقه perge

جاهای دیدنی آنتالیا

آدرس: ۱۸ کیلومتری آنتالیا


منطقه ساید

منطقه گردشگری ساید یکی دیگر از مکان های دیدنی آنتالیا است که به معنای درخت انار می باشد. این منطقه دارای سواحل ماسه ای مختلفی است که به زیبایی های این منطقه افزوده است. خیابان های پر پیچ و خم، معابد مختلف، بازارهای متنوع و پر جنب و جوش و … باعث شده گردشگران زیادی به منطقه ساید جذب شوند.

منطقه ساید آنتالیا

جاهای دیدنی آنتالیا

آدرس: ۴ کیلومتری بزرگراه آنتالیا، آلانیا


منطقه کمر

در فاصله ۴۲ کیلومتری آنتالیا منطقه ای زیبا و خوش آب و هوا به نام کمر وجود دارد که به دلیل جاذبه های زیادی که در خود جای داده، همواره مورد توجه گردشگران و توریستان قرار گرفته است. منطقه کمر دارای تفرجگاه ها و استراحتگاه های زیادی است که مراکز خرید متنوع، ورزش های آبی متنوع و سواحل بکر و بی نظیری بوده که باعث شهرت این منطقه شده است.

جاهای دیدنی آنتالیا

آدرس: ۴۲ کیلومتری آنتالیا


شهر باستانی المپیوس

شهر باستانی المپیوس شهری مملو از گل های خرزهره و برگ های مو است . این شهر مورد توجه بسیاری از باستان شناسان قرار گرفته است. شهر المپیوس از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا بوده که بسیار دیدنی و زیبا می باشد.

شهر باستانی المپیوس

جاهای دیدنی آنتالیا


منطقه یانارتاش

یانارتاش در ارتفاع ۳۰۰ متری از سواحل چیرالی واقع شده است. از زیر زمین این منطقه بخاری متصاعد می شود که در شب هنگام منظره ای خاص و بی نظیر را رقم می زند. بومیان این منطقه را یک منطقه مذهبی می دانند.

جاهای دیدنی آنتالیا


منطقه بلک

منطقه بلک یکی از مناطق لوکس و زیبای آنتالیا می باشد که ساحلی بسیار زیبا داشته و بهترین مکان برای گرفتن حمام آفتاب است. کلوپ گلف بزرگی در این منطقه وجود دارد که با نام بهشت گلف بازان شناخته می شود. منطقه بلک یکی از مکان های گردشگری آنتالیا بوده که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

تور آنتالیا


شهر گمشده مایرا

شهر گمشده مایرا یکی از نفیس ترین و ارزشمندترین میراث فرهنگی آنتالیا می باشد. دمره یکی از مکان های بسیار زیبای مایرا است که ویرانه ای تاریخی با کلیساها و خانه های سنگی می باشد. شهر مایرا با وجود قدمت بسیاری که دارد، همواره استوار و پابرجاست.

تور آنتالیا

آدرس: آنتالیا- دمره


تله کابین آنتالیا

در صورتی که اهل هیجان و تفریح هستید، تله کابین آنتالیا بهترین مکان برای شما می باشد. با استفاده از این تله کابین می توانید از روی سواحل دریا گذشته و چشم اندازی بی نظیر و شگفت انگیز را در زیر پای خود مشاهده نمایید. این تله کابین ایمنی بسیار بالایی داشته و روزانه مسافرین زیادی را جابجا می کند.

تله کابین آنتالیا

تور آنتالیا

آدرس: آنتالیا- منطقه کمر- محله تکیروو


پیست اسکی ساکلیکنت

پیست اسکی ساکلیکنت فرصتی بسیار مناسب را برای افرادی که به دنبال هیجان و تفریح هستند، فراهم می کند. این پیست اسکی در نزدیکی کوه تورس واقع شده که مکانی بسیار مناسب برای ورزشکاران می باشد. پیست اسکی ساکلیکنت دارای امکاناتی از قبیل پاراگلایدر، تله سیژ و مجموعه اقامتی می باشد.

تور آنتالیا

آدرس: آنتالیا- محله گوزل


درختان پالم جنگل های آنتالیا

درختان انبوه نخل و پالم موجود در شهر آنتالیا یکی از برجسته ترین ویژگی های این شهر محسوب می شود. استراحت در زیر سایه این درختان در فصل تابستان بسیار شیرین و لذت بخش می باشد. این درختان در خط ساحلی این شهر قرار گرفته و صحنه ای بسیار زیبا را به تصویر کشیده است.

شهر قدیمی فاسلیس

توصیه می شود در صورتی که علاقمند به تماشای شهرهای تاریخی هستید، فرصت دیدن از این شهر زیبا را از دست ندهید. شهر تاریخی فاسلیس یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشد که منطقه ای بسیار پر تردد است.

تور آنتالیا

آدرس: آنتالیا- منطقه چام یووا


شهر باستانی لیسیان

شهر باستانی لیسیان یکی از مناطق گردشگری آنتالیا شمرده می شود. در این شهر مقبره ای صخره ای وجود دارد که از جاذبه های گردشگری آنتالیا به حساب می آید. برای رسیدن به شهر لیسیان می توانید از طریق دریا و جاده به این شهر برسید. در این شهر می توانید از سالن آمفی تیٔاتر این شهر نیز دیدن کنید.

تور آنتالیا

آدرس: آنتالیا- شهر موغلا- شهر لیسیا- منطقه دالیان


کلیسای سنت نیکولاس

در دمره جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که کلیسای سنت نیکولاس یکی از این مکان ها می باشد. این کلیسا از بقایای امپراطوری بیزاس بوده و اسقف اعظم ارتدکس در این شهر دفن شده است که در واقع این شخص همان بابانویٔل معروف می باشد.

تور آنتالیا

آدرس: آنتالیا- دمره


شهر باستانی کالیچی

شهر باستانی کالیچی شهری سنگ فرش شده بوده که قدم زدن در آن حس و حال عجیبی دارد. این شهر بسیار زیبا و تماشایی بوده و برای ساکنین بسیار ارزشمند است. این شهر دارای دو دروازه است که یکی از آنها دروازه قدیم آنتالیا بوده و دیگری دروازه هادریان است که به وسیله هادریانوس رومی بنا نهاده شده است.

تور آنتالیا

آدرس: آنتالیا- منطقه سلجوق- اوزون کارسی


اسکله قدیمی آنتالیا

اسکله قدیمی و یا همان بندر قایق رانی یات لیمانی مکانی بسیار مناسب برای علاقه مندان به عکاسی بوده که می توانند در آن عکس های هنری و بسیار زیبایی را ثبت کنند. طلوع و غروب آفتاب در این اسکله و انعکاس آن در دریا بسیار جذاب و تماشایی است. در اطراف این اسکله کافه و رستوران های مختلفی وجود دارد که می توانید از آن بهره مند شوید.

تور آنتالیا

آدرس: آنتالیا- منطقه مراد پاشا- محله سلجوق


برج هیدیرلیک

برج هیدیرلیک بر بلندای تپه ای قرار گرفته که یکی از برج های قدیمی آنتالیا است که در گذشته از آن برای دیدبانی استفاده می شد. این برج در کنار پارک کاراکی اوقلو قرار گرفته و شما می توانید اوقات خوشی را در این منطقه سپری کنید.

تور آنتالیا

آدرس: آنتالیا- محله گپز


خانه و موزه آتاتورک

خانه آتاتورک محل سکونت آتاتورک اولین ریٔیس جمهور ترکیه بود که امروزه تبدیل به موزه ای زیبا شده است. طراحی این خانه ساده بوده و نمای آن به رنگ سفید می باشد. خانه آتاتورک در محله ای بسیار خوش آب و هوا قرار گرفته و در سه طبقه ساخته شده است.

خانه و موزه آتاتورک

تور آنتالیا

آدرس: آنتالیا- خیابان AZAKOGLA


آسپندوس

شهر تاریخی آسپندوس یکی از جاذبه های گردشگری بسیار زیبای آنتالیا می باشد که سالن آمفی تیٔاتری قدیمی در آن قرار گرفته است. در گذشته پرورش اسب در این منطقه رواج زیادی داشته و به شهرها و کشورهای دیگر صادر می شده و از این رو از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. شهر آسپندوس خاکی حاصل خیز داشته و به همین دارای جنگل های انبوهی می باشد.

تور آنتالیا

آدرس: آنتالیا- منطقه باستانی سریک


ترمسوس

آمفی تیٔاتر ترمسوس مکانی بسیار زیبا در آنتالیا بوده که قدم زدن و پیاده روی در آن بسیار لذت بخش می باشد. این سالن در فاصله ۳۰۰ کیلومتری آنتالیا و در دامنه کوه گولوک قرار گرفته است. این منطقه بسیار مورد توجه باستان شناسان بوده و علاقه مندان زیادی به قصد تفریح به این شهر سفر می کنند.

ترمسوس

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: آنتالیا- پارک ملی گولوک


موزه باستان شناسی آنتالیا

موزه باستان شناسی آنتالیا به جز دوشنبه همه روزه پذیرای کودکان و بزرگسالان است. در این موزه برنامه ویژه ای برای کودکان برگزار می شود تا سرگرم شده و اوقات خوشی را سپری کنند. دیدن از این موزه خالی از لطف نمی باشد.

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: آنتالیا- کونیالتی


آبشارهای خروشان ماناوگات

یکی از جاذبه های طبیعی آنتالیا آبشارهای خروشان ماناوگات می باشد. این مکان برای افرادی که به دنبال استراحت و آرامش در مکانی خلوت هستند بسیار مناسب است. شما می توانید در دریاچه این آبشارها لذت قایق سوری را نیز تجربه کنید و از مزارع اطراف آن لذت ببرید.

آبشارهای ماناوگات

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: آنتالیا- ۷۲ کیلومتر بعد از مرکز شهر آنتالیا


دهکده سیرالی

در جنوب غربی ترکیه دهکده ای بسیار زیبا به نام سیرالی قرار دارد. این دهکده بهشتی از انواع میوه های رنگارنگ و مرغوب می باشد و از بهترین مکان های تفریحی در تور آنتالیا محسوب می شود. سواحل شنی، آشیانه لاک پشت ها، خرابه های عظیم آشیانه و شعله های آتشین چیمارا از جاذبه های گردشگری این دهکده شمرده می شود.

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: آنتالیا- منطقه کمر


چشمه کارستی

آنتالیا مملو از چشمه های متعدد می باشد که چشمه های کارستی یکی از آنها است. آهک های موجود در این آبها سبب به وجود آمدن پلکانی آهکی شده است. چشمه های کارستی یکی از بی نظیرترین جاذبه های طبیعی شهر آنتالیا می باشد که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: اطراف شهر آنتالیا


غار کارایٔین

غار کارایٔین غاری تاریخی و کهن بوده که انسان های ماقبل تاریخ در این غار زندگی می کردند. بسیاری از آثار دوران پارینه سنگی در این منطقه به دست آمده است. این غار در نزدیکی چشمه های کارستی قرار گرفته و آب و هوایی مطبوع دارد.

غار کارایٔین

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: آنتالیا- مرکز آنتالیا- محله یاگکا


فاسلیز

اسکندر مقدونی زمستان های خود را در بندر قدیمی فاسلیز سپری می کرد. در این بندر بقایای آمفی تیٔاتر، معابد مختلف، کاریز و یک خیابان عریض با طاق ها و ستون های بلند قرار دارد. بندر فاسلیز یکی از مکان های بسیار دیدنی آنتالیا می باشد.

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: ۵۸ کیلومتری آنتالیا


غار کوکاین

در اعماق کوهستان های آنتالیا غاری زیبا به نام کوکاین وجود دارد. این غار دارای استالاگمیت های عظیمی است که اشکال عجیب و غریبی داشته و برای رفتن به این غار باید کفش و لباس مخصوص به همراه داشته باشید.

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: آنتالیا- ۶۰۰ کیلومتری کوه های کارستی


تونک تپه

تونک تپه مکانی بسیار محبوب در بین گردشگران بوده که شما می توانید تفریحات زیادی را در آن تجربه کنید. کوهنوردی در کوه های اطراف، رستوران گردی، تله کابین سواری، کلاب و … از جمله تفریحاتی است که در این مکان می توانید از آن بهره مند شوید.

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: آنتالیا- محله لیمان


آکواریوم آنتالیا

آنتالیا یکی از بزرگ ترین آکواریوم های دنیا را به خود اختصاص داده است. این آکواریوم دارای گونه های بسیار متنوع آبزیان بوده که ورودی آن یک تونل آبی بزرگ و زیبا دارد. در این آکواریوم مکانی برای تفریحات کودکان وجود دارد تا کودکان اوقات خوشی را در آن سپری کنند.

آکواریوم آنتالیا

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: آنتالیا- نزدیکی سواحل کنتیالتی


سواحل لارا و کنتیالتی

همانطور که می دانید شهر زیبای آنتالیا یکی از بهترین و زیباترین سواحل را در خود جای داده است. سواحل لارا و کنتیانی یکی از این سواحل می باشد. ساحل لارا بسیار تمیز و زیبا بوده و در آن می توانید اسکوتر سواری کنید. همچنین در این ساحل پارکی وجود دارد که دلفین ها در آن هنرنمایی می کنند.

دیدنیهای آنتالیا

آدرس: ۱۵ کیلومتری شرق آنتالیا


آشنایی با مراکز خرید در تور آنتالیا

 

یکی از مهم ترین و شیرین ترین بخش هر سفر مراکز خرید و خرید کردن می باشد. شهر آنتالیا دارای مراکز خرید زیادی است که در ادامه شما را با مهم ترین آن ها آشنا خواهیم کرد.

مرکز خرید میگروس

مرکز خرید میگروس مرکز خریدی بزرگ در آنتالیا بوده که در آن حدود ۱۳۰ مغازه وجود دارد. در این مرکز خرید می توانید بهترین اجناس برند را خریداری کنید. این مرکز خرید برای رفاه حال مراجعه کنندگان فضایی را برای پارکینگ به مشتریان اختصاص داده اند.

آدرس: آنتالیا- منطقه کونیالتی- محله آراپسویو- بلوار آتاتورک

مرکز خرید تراسیتی

مرکز خرید تراسیتی ساختمانی لوکس و مدرن است که در آن تمامی امکانات رفاهی تعبیه شده تا مشتریان اوقات خوشی را در این مجموعه سپری کنند. مراجع کنندگان می توانند در این مرکز خرید انواع برندهای معتبر ایرانی را پیدا کنند. همچنین در این مرکز خرید مکانی را برای اتاق بازی کودکان اختصاص داده اند.

آدرس: آنتالیا- منطقه مرات پاشا- محله فنر

مرکز خرید مارک

مرکز خرید مارک کالاهایی به روز و مدرن را به مشتریان خود عرضه می کند. این مرکز خرید مکانی بسیار مناسب برای خرید بومیان و گردشگران می باشد. در این مرکز خرید رستوران هایی وجود دارد که در آن انواع غذاهای محلی سرو می شود. شما می توانید سوغاتی های مورد نظر خود را در این فروشگاه خریداری نمایید.

آدرس: آنتالیا- مرات پاشا- محله اهیل بازاری

مرکز خرید آنتالیا مال

مال آف و یا همان مرکز خرید آنتالیا مال مجتمعی بسیار بزرگ در نزدیکی فرودگاه می باشد. این مرکز خرید به قدری بزرگ است که به آن لقب بزرگ ترین مرکز خرید مدیترانه ای را داده اند. در این فروشگاه انواع و اقسام لوازم را می توان پیدا کرد. این مرکز خرید بهترین مکان برای خرید سوغاتی برای عزیزانتان می باشد و شما می توانید در تور آنتالیا از این مرکز خرید دیدن کرده و کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنید.

آدرس: آنتالیا- محله کپز


مسافرت به آنتالیا

شهر آنتالیا بدون اغراق بهترین مکان برای تفریح و گردش ایرانیان می باشد. برای رفتن به آنتالیا می توان به دو طریق اقدام کرد. یکی به صورت شخصی که برای این کار نیاز است شما از قبل بلیط تهیه کرده و محلی را برای اقامت در نظر بگیرید. ولی بهترین راه برای رفتن به آنتالیا استفاده از تورهای آنتالیا می باشد. در این تورها تمامی امکانات رفاهی از جمله بلیط های رفت و برگشت و محل اقامت و امکانات رفاهی برای شما در نظر گرفته شده است.

فرودگاه اسپارتا

پروازهای ایران در فرودگاه اسپارتا به زمین می نشینند. این فرودگاه تا شهر آنتالیا حدود سه ساعت فاصله دارد و فرودگاه کوچکی می باشد.

فرودگاه بین المللی آنتالیا

پروازهای تهران مستقیم به شهر آنتالیا می نشیند و سفر مستقیم به آن هزینه بیشتری دارد. این فرودگاه اصلی ترین فرودگاه این شهر است و بسیار پرتردد بوده و ظرفیت بالایی دارد.غذاهای محلی ، سوغات و مسیرهای مسافرتی آنتالیا

غذاهای محلی آنتالیا

کباب ترکی

کباب ترکی یکی از غذاهای معروف و مشهور نه تنها در بین ساکنین آنتالیا بلکه در بین ایرانیان می باشد. این غذا با استفاده از گوشت گاو، گوسفند و یا گوساله تهیه می شود که طعمی فوق العاده دارد.

کوله

کوله از دیگر غذاهای محلی آنتالیا بوده که در تهیه آن از بلغور جو، ذرت، باقلا و لوبیا استفاده می شود. برای خوشمزه کردن این غذا از طعم دهنده هایی مانند رب انار، فلفل قرمز و گردو استفاده می کنند.

کومپیر

کومپیر غذایی متفاوت در آنتالیا است که مواد تشکیل دهنده آن سیب زمینی برشته، پنیر، سوسیس و سالاد روسی می باشد و در کنار آن از ترشی های محلی استفاده می شود.

لاهمجون و یا همان پاید

لاهمجون یکی از غذاهای محلی آنتالیا بوده که در رستوران های مدرن نمی توانید آن را پیدا کنید و باید برای میل کردن آن به رستوران های محلی آنتالیا بروید. برای تهیه این غذای محلی خمیری نازک تشکیل شده از تخم مرغ، پنیر و تکه های مرغ و یا گوشت را داخل فری سنگی قرار می دهند تا پخته شود.

بورک

بورک غذایی تشکیل شده از گوشت و سبزیجات محلی می باشد که در کنار آن سالاد نیز قرار می دهند تا دلچسب تر شود. بورک طرفداران زیادی در بین ساکنین آنجا دارد.

مرسیمک

مرسیمک غذایی شبیه به عدسی بوده که از عدس های قرمز رنگ در آن استفاده می شود. مرسیمک غذایی ساده بوده که برخی از افراد از آن به عنوان غذای کامل و برخی دیگر نیز به عنوان پیش غذا استفاده می کنند.خوراکیهای محلی آنتالیا که در بین مردم منطقه رایج و متداول هستند

راحت الحلقوم

راحت الحلقوم در واقع همان مسقتی ایرانیان می باشد که بسیار خوشمزه است. این شیرینی را می توانید با چای و یا قهوه میل کنید تا طعمی دلچسب تر داشته باشد.

قهوه ترک

قهوه ترک یکی از مرغوب ترین و باکیفیت ترین قهوه های دنیا شمرده می شود که بسیار خوش طعم و خوش عطر می باشد. برای تهیه این قهوه بهتر است آن را درون ظرف های مسی بجوشانید.سوغات آنتالیا

 محصولات چرمی

محصولات چرمی آنتالیا محصولاتی پرطرفدار در صنعت مد و فشن آنتالیا می باشد. از این چرم ها می توان کیف، کفش، کمربند و لباس هایی باکیفیت و مرغوب تهیه کرد.

باقلوا آنتالیا

باقلوا یکی از سوغاتی های ارزشمند آنتالیا می باشد. این محصول مانند باقلواهای ایرانیان بوده و بسیار پرطرفدار است. باقلوای آنتالیا در کیف اکثر گردشگران یافت می شود.

چشم زخم

چشم زخم های موجود در این شهر دارای تنوع در طرح می باشد و می توانید از آن برای تزیین خانه استفاده کنید. این محصول در اعتقاد ایرانیان و ساکنین ترکیه ما را از بلا و مصیبت ها دور می کند.

قهوه ترک

امکان ندارد شخصی به آنتالیا سفر کرده و قهوه ترک را با خود به همراه نبرد. قهوه ترک یکی از بهترین سوغاتی های این شهر محسوب شده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

زیورآلات

زیورآلات آنتالیا از تنوع رنگ و طرح بالایی برخوردار است. این محصول یکی از نفیس ترین سوغاتی های این شهر شمرده می شود و از جنس نقره، طلا و سنگ های قیمتی می باشد که به شکل بسیار هنرمندانه ای طراحی شده است.

ادویه

ادویه های محلی آنتالیا کیفیت بسیار بالایی داشته و عطر و طعمی بسیار عالی دارد. ادویه از محصولاتی است که اغلب گردشگران برای سوغاتی آن را خریداری می کنند.