آژانس هواپیمایی

در آژانس هواپیمایی کرج آماده خدمات مسافرتی و جهانگردی هستیم و بسیار خرسندیم که تا کنون تعداد زیادی از مسافرین را به شهرها، کشورها و مسیرهای مختلف در سرتاسر جهان از طریق پروازها و خطوط هوایی معتبر پوشش داده‌ایم.

هم اکنون تماس بگیرید:

 

مهم‌ترین فعالیت‌های ما شامل خدمات رزرو تور، هتل‌ها، پروازها، ویزا و همچنین تمامی خدمات مربوط به سفر و نیز پشتیبانی در حین و بعد از سفر است. اگر می‌خواهید اطلاعات وسیع‌تری در رابطه‌ با ما و به‌ صورت کلی با آژانس‌های هواپیمایی داشته باشید ما را تا انتهای این مقاله دنبال کنید. امیدواریم بتوانیم اطلاعات خوبی را در این زمینه به شما منتقل کنیم.ایده‌آل های ما در آژانس هواپیمایی کرج

ما در آژانس هواپیمایی کرج توانسته ویژگی‌های مختلفی را به خود اختصاص دهد که در ادامه این مطلب چند نمونه از مهم‌ترین آن‌ها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

دانش

ما می‌دانیم که وقتی مسافران به‌جای اینکه خودشان پروسه رزرو سفر را انجام دهند، از آژانس مسافرتی ما استفاده می‌کنند، در واقع به دنبال تخصص ما هستند. ما همواره در حال تلاش برای به‌روز بودن در تمام زمینه‌ها اعم از خطوط هوایی، فرودگاه‌ها، مقاصد، هتل‌ها و اقامتگاه‌ها و… هستیم؛ زیرا می‌دانیم که مشتریان باهوش و مطلع هستند.

در عصر فضای مجازی زندگی می‌کنیم، امروزه افراد قسمت زیادی از زندگی خود را در فضای مجازی می‌گذرانند و تقریباً از همه چیز خبر دارند؛ پس وظیفه ما در آژانس هواپیمایی کرج این است که یک‌قدم از آن‌ها جلوتر باشیم؛ زیرا آن‌ها بخاطر همان یک ‌قدم به سراغ ما می‌آیند. وقتی شما همه چیز را دقیق رصد می‌کنید مطمئن باشید که ما نیز به همان اندازه ریزبین هستیم و خوراک خوبی برای دید شما آماده ساخته‌ایم.

حرفه ای بودن کار در آژانس هواپیمایی کرج

آژانس هواپیمایی کرج انتظارات بالایی از حرفه‌ای بودن برای خود و کارمندان خود دارد. از نوع برخورد آن‌ها تا حتی پوشش آن‌ها مسائلی است که از دید ما دور و یا پیش‌پاافتاده نخواهد ماند. هیچ چیزی از دید مشتری دور نمی‌ماند، نوع برخورد ما در انتخاب شما برای مسافرت بعدی‌تان بسیار مؤثر است. آژانس هواپیمایی گوهردشت کرج سیاستی را در پیش گرفته است که در سفر بعدی بازهم آن را انتخاب کنید.

اشتیاق

طی سالها فعالیت در زمینه کاری خود دریافتیم که اشتیاق مسری است. در واقع این یک اصل کلی است، ” در مورد آنچه می‌فروشید هیجان‌زده باشید، مشتریان شما به آن توجه می‌کنند. ” این اشتیاق جدا از هیجانی که در مشتری ایجاد می‌کند، می‌تواند یک احساس بسیار خوشایند هم برای ما و هم برای مشتری ایجاد کند.

کارمند آژانس مسافرتی کرج

مهارت‌های افراد

کارمندان ما در آژانس هواپیمایی کرج این سؤالات را از خود می‌پرسند: یک مشتری وقتی که برای بیان واضح خواسته‌اش مشکل دارد، واقعاً چه چیزی می‌خواهد؟ آیا این مشتری از هم صحبتی و گرفتن مشورت از من حس خوبی دریافت می‌کند؟ آیا من خواسته دقیق مشتری و نیاز اصلی او را درک کرده‌ام؟ در واقع در پس این سؤالات است که خروجی با کیفیتی پدید می‌آید. خروجی باکیفیت رضایت شما است، ما مشتریان ثابت زیادی داریم، به نظر شما دلیل انتخاب دوباره آن‌ها چیست؟ خود شما به چه دلیل ممکن است برای سفر بعدی‌تان ما را انتخاب کنید؟ ما امیدوار هستیم پاسخ خوبی برای این سؤالات شما باشیم.

اخلاق و مشتری‌مداری

حتی اگر بهترین خدمات مسافرتی را هم ارائه دهیم بازهم نوع رفتار ما با مشتری در انتخاب آن‌ها بسیار مؤثر است. صبر و حوصله هنگام برخورد با مشتری بسیار مهم است، هنگام بروز نارضایتی و مشکلاتی این‌ چنین که بسیار هم مهم هستند، در واقع باید بتوانیم با خوش‌اخلاقی و صبوری مسئله را پیش ببریم. امروزه رفتار با مشتری یک نوع علم محسوب می‌شود. در واقع آن‌ها ممکن است ما را به دلیل اخلاقمان رها کنند و یا به دلیل خوش‌رفتاری از ضعف‌های کوچکمان حتی بگذرند.

کارمند آژانس مسافرتی در حال مشورت دادن به مسافران

صداقت

ما به یک ارتباط طولانی با شما فکر می‌کنیم، معرفی‌ها و توصیه‌های دلسوزانه بهترین شکل تبلیغات ما هستند. صداقت داستانی است که همیشه جواب می‌دهد حتی اگر تلخ باشد. از تورها، هتل‌ها و پروازها به همان اندازه که هستند برای شما توضیح می‌دهیم، در واقع در رابطه‌ با کیفیت این موارد اغراق نمی‌کنیم. همان اندازه که هستند را به شما منتقل می‌کنیم تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

مدبر بودن

یک آژانس مسافرتی عالی این توانایی را دارد که روی پای خود بایستد و با شرایط جدید سازگار شود. در مواقعی که با یک تغییر اجباری برنامه مواجه هستیم و یا با یک درخواست غیرمعمول مواجه می‌شویم، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا هر دو طرف در آرامش و رضایت خاطر باشند. تجربه در این شرایط همان چیزی است که به کار می‌آید، ما یک آژانس نوپا نیستیم، امروز آژانس هواپیمایی در گوهردشت، از رخدادها و اتفاقات ناگهانی عبور کرده‌ و می‌تواند در مقابل با این‌چنین شرایطی راه‌های درستی را پیش ببرد.

کارمند آژانس هواپیمایی

همدلی

اگر اهل سفر رفتن باشید می‌دانید حتی زمانی که تمام‌ کارها درست و دقیق انجام شده باشند بازهم ممکن است اشکالی در فرایند برنامه‌ریزی‌های سفر پیش بیاید. خطوط هوایی تأخیر دارند، چمدان‌ها گم می‌شوند و مسافران ممکن است بیمار شوند. ما در این شرایط می‌دانیم نباید به‌ صرف اینکه تقصیری در این حادثه نداشتیم هیچ دلسوزی نشان ندهیم. هر زمان که بتوانیم در واقع هم پا و وکیل مشتری خود می‌شویم. خود را جای شما می‌گذاریم و سعی می‌کنیم شرایط را به‌ خوبی درک کنیم.


پیدا کردن مقصد برای گردشگری

سفر از طریق آژانس مسافرتی

صنعت سفر از آن دسته صنعت‌هایی بوده که در سرتاسر جهان به رشد خود ادامه داده است. این خبر خوبی برای آژانس‌های مسافرتی یا هر نوع تجارت مرتبط با سفر است. ما در عصری زندگی می‌کنیم که فناوری با سرعتی سریع‌تر از هر زمان دیگری در تاریخ در حال پیشرفت است. کارهایی که مردم قبلاً باید خودشان انجام می‌دادند، اکنون می‌توانند توسط نرم‌افزار و یا سیستم‌های کامپیوتری انجام دهند و این مطمئناً برای صنعت سفر نیز صدق می‌کند. مشتریان به دنبال آژانس مسافرتی هستند که بتواند بهترین خدمات را به آنها ارائه دهد.

آن‌ها می‌خواهند بهترین پیشنهادهای سفر، خیره‌ کننده‌ترین عکس‌ها از مقاصد مختلف سفر، ارزان‌ترین نرخ خدمات و در مجموع ارزان‌ترین پرواز و هتل‌ها را پیدا کنند. سایت آژانس هواپیمایی گوهردشت به شکلی طراحی شده که بتواند به بهترین شکل به شما در رفع نیازها و خواسته‌های مشتریان کمک کند. ما تلاش می‌کنیم نیازهای شما را به‌ خوبی بفهمیم و بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم. پشتیبانی و پیگیری مشکلاتی که در این پروسه ممکن است پیش بیاید یکی دیگر از وظایف ماست.


کارمند آژانس مسافرتی

ویژگی‌های سایت آژانس هواپیمایی گوهردشت

سایت آژانس هواپیمایی گوهردشت دارای یک سری ویژگی‌های برتر بوده که در ادامه این مطلب قصد داریم مهم‌ترین آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

 1. انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری

امروزه هر آژانس مسافرتی و هر نوع تجارت دیگری دارای یک سایت است. در رابطه‌ با آژانس‌های گردشگری حقیقتی وجود دارد: “مشتریان سفر مشتاق انعطاف هستند.” این به چه معناست؟ روشن است، ما آگاه هستیم که شما به‌عنوان یک مشتری انتظار دارید پیشنهادهای متفاوتی دریافت کنید، این موضوع در واقع یک اصل بدیهی است، مخصوصاً در این نقطه از زمان که در هر صنعتی پیشنهادهای متفاوتی وجود دارد و سطح انتظار مشتریان بالا رفته است.

در واقع هم اینکه شما به آژانس هواپیمایی گوهردشت مراجعه می‌کنید ما در آژانس هواپیمایی کرج بنا را روی این اصل می‌گذاریم که شما قبل از مراجعه به ما پیشنهادات زیادی داشتید و حالا مقابل ما هستید و ما می‌بایست پیشنهادات ویژه‌تری را به شما بدهیم.

 1. دسته بندی ایده‌آل تورها

با مراجعه به سایت آژانس هواپیمایی گوهردشت می‌توانید لیست تورها را ببینید و با مقایسه آن‌ها بهترین انتخاب را داشته باشید، علاوه بر این می‌توانید در پروسه انتخاب تور مورد نظرتان روی کمک ما نیز حساب کنید. زمانی که تصمیم به سفر رفتن می‌گیریم قطعاً در ابتدا یک سری پیشنهادات برای خودمان داریم، اما این پیشنهادات همیشه عالی نیستند؛ زیرا ما بعنوان یک مسافر از خیلی چیزها در رابطه‌ با مقصدی که انتخاب کردیم خبر نداریم.

از آب‌وهوا تا شلوغی مکان موردنظر، مقصد را انتخاب می‌کنیم و در آنجا با بسیاری از اتفاقات روبه‌رو می‌شویم که از قبل آن‌ها را نمی‌دانستیم؛ به همین دلیل است که امروزه آژانس‌های مسافرتی نسبت به گذشته در جامعه جاافتاده است، آژانس‌ها همه چیز را بررسی کرده‌اند، بهترین انتخاب‌ها با کمترین ریسک، آیا این همان چیزی نیست که به‌عنوان یک مسافرت انتظار دارید؟


مسافر در انتظار پرواز

 1. مدیریت رزرو

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که سایت آژانس مسافرتی باید داشته باشد مدیریت رزرو است. این موضوع قسمتی است که ما در سایتمان بسیار متمرکزشده طراحی کرده‌ایم. اگر اهل مسافرت هستید قطعاً می‌دانید که گاهی رزرو کردن یک هتل یا اقامتگاه بسیار دشوار و یا غیرممکن است، مخصوصاً در ایام تعطیل و پیک‌های شلوغ مسافرت. در این مواقع آژانس مسافرتی این زحمت را از دوش شما بر می‌دارد.

در واقع ما در آژانس هواپیمایی کرج از قبل همه چیز را آماده کرده‌ایم. در کنار این آماده‌سازی همواره در تلاش هستیم خدماتی که ارائه می‌دهیم بهترین کیفیت را داشته باشند، قطعاً شما و یا اطرافیانتان درگذشته با آژانس‌هایی که تنها به آماده‌سازی فکر می‌کنند و کیفیت را در نظر نمی‌گیرند برخورد کرده‌اید. تصور کنید مبلغ زیادی را بابت سفر پرداخت کرده‌اید و در مقصد با یک هتل بسیار بد کیفیت مواجه می‌شوید.

در آن شرایط و مکان کاری جز پذیرش شرایط از دست شما بر نمی‌آید، اما قطعاً دیگر این آژانس را هرگز انتخاب نخواهید کرد، ما همواره در تلاش هستیم تا از لحاظ کیفیت یک پله بالاتر از سطح انتظار شما باشیم؛ زیرا در این شرایط است که شما برای سفر بعدی‌تان ما را انتخاب می‌کنید. این یک معامله برد است، هم شما به هدفتان می‌رسید و هم ما به مقصودمان می‌رسیم.

 1. سامانه پرداخت معتبر

با زیادشدن تعداد آژانس‌های مسافرتی، افراد سودجو فرصت خوبی برای کلاهبرداری پیدا کرده‌اند. نکته‌ای که باید به آن خیلی توجه کنید این موضوع است که حتماً آژانسی را انتخاب کنید که از آن کاملاً مطمئن هستید، به درگاه‌های پرداخت به‌ خوبی دقت کنید، ما در این سایت تلاش می‌کنیم تا به شما نهایت اطمینان را بدهیم. سابقه طولانی ما در این حرفه می‌تواند یکی از دلایل اطمینان داشتن به ما باشد.

 1. به صرفه بودن

گاهاً تصور می‌کنیم اگر خودمان سفر را مدیریت کنیم از لحاظ هزینه برایمان به‌صرفه‌تر خواهد بود، اما اینچنین نیست، با بالارفتن هزینه‌ها این تصمیم ریسک بالایی دارد. ممکن است با اتفاقات عجیب‌وغریبی روبرو شوید و این اتفاقات باعث هزینه‌های بالایی برای شما شوند.

از طرفی هزینه‌هایی که به‌عنوان یک مسافر عادی پرداخت می‌کنید ممکن است از هزینه‌های آژانس‌های مسافرتی بیشتر شود. از طرفی پیدا کردن مکان و مدیریت‌ کردن شرایط در سفر بسیار زمان‌بر و خسته‌کننده خواهد بود. در نهایت باتوجه‌ به بالا بودن هزینه‌ها و حجم بالای مسئولیت‌ها پیشنهاد ما به شما این است که این ریسک را نکنید و با انتخاب آژانس هواپیمایی گوهردشت با خیال راحت و بدون دغدغه به مسافرتتان بپردازید و لذت ببرید.


آژانس هواپیمایی کرج-گوهردشت چه مسیرهایی را پوشش می‌دهد؟

ما در این آژانس در واقع با تمرکز بر ارائه فروش تورهای لحظه آخری در همه مسیرهای هوایی و زمینی از جمله گرجستان، ارمنستان، تایلند، مالزی، اندونزی، دبی، ترکیه و همچنین سایر مسیرهای خارجی و تمامی مسیرهای داخلی فعالیت داریم. در واقع تلاش می‌کنیم نیاز روز جامعه را به‌خوبی بشناسیم و بتوانیم آن‌ها را تأمین کنیم.

آژانس هواپیمایی گوهردشت چه خدماتی را برای مسافرین در نظر گرفته است؟

آژانس مسافرتی گوهردشت کرج جدا از تدارک محل اقامت و نیز بلیط شما، خدمات پیش‌نیاز سفر چون گرفتن ویزا، بیمه نمودن مسافرین برای سفری مطمئن و پرداخت عوارض خروج از کشور را نیز پوشش می‌دهد. توجه به موارد زیر نیز می‌تواند در انتخاب آژانس هواپیمایی گوهردشت کمک‌کننده باشد:

 • پاسخگویی بسیار سریع به مسافران و همچنین همکاران محترم
 • پیگیری کردن اعتراضات و شکایات مسافران و همچنین همکاران محترم
 • کارگزار برترین و منتخب‌ترین هتل‌ها و در نهایت ارائه بهترین خدمات با مناسب‌ترین نرخ
 • اخلاق و مشتری‌مداری
 • برگزاری بسیاری از تورهای مناسبتی در فستیوال‌ها و همچنین رخدادهای مهم جهان
 • و نکته بسیار مهم اطلاع‌رسانی تورهای ویژه و نیز تورهای لحظه آخری از طریق سامانه پیام کوتاه

سخن آخر

رقابت در بین آژانس‌های مسافرتی بسیار زیاد شده است. همین موضوع باعث شده که گاهی سطح کیفیت خدمات پایین بیاید. ما در آژانس هواپیمایی کرج تمام تلاشمان را می‌کنیم تا یک پکیج کامل و حرفه‌ای برای سفر شما آماده‌سازی کنیم.

امیدواریم بتوانیم در مقابل این انتخاب خدماتی باکیفیت و عالی را به شما ارائه دهیم. قطعاً سفرهای زیادی پیشروی شما خواهد بود. ما سعی می‌کنیم که در این سفرهای پیش رویتان بازهم انتخاب شما باشیم و هر بار بتوانیم رضایت شما را جلب کنیم.
آژانس مسافرتی در کرج

آژانس هواپیمایی عظیمیه کرج

دفتر هواپیمایی کرج

دفتر هواپیمایی کرج عظیمیه

شماره آژانس هواپیمایی کرج
آژانس هواپیمایی و شرکت های مسافرتی

شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی 

شرکت هواپیمایی داخلی 
شرکت‌های هواپیمایی داخلی که در مسیرهای درون کشوری و برخی از مسیرهای بین‌المللی فعالیت کرده‌اند و می‌کنند, شامل شرکت‌های : ایران ایر, ایران ایر تور ,آسمان, بنیاد ,کاسپین, کیش ایر, ساها ,سفیران, ماهان ,پاریز ایر, تارا, اطلس, پیام ,نوید تک, فراز قشم ,سها ,نفت, صافات ,طایر, شاهد, اروند, آریا تور قشم, سهند و راه کربلا (ایلام) می باشند.

دفاتر شرکت های هواپیمایی خارجی در ایران 
در حال حاضر شرکت‌های هواپیمایی که در کشور ایران دارای دفتر هستند و در زمینه پروازی فعالیت داشته اند و یا دارند به شرح زیر می باشند :
شرکتهای هواپیمایی :آلیتالیا (ایتالیا )ک ال ام (هلند)
ازال ( آذربایجان )ارمنستان ,امارات ,ایرفرانس (فرانسه) اردنی ,اتریش, ایرلند یا (هند)، بالکان ایرلانیز(بلغارستان)، بریتیش ایرویز (انگلیس) ،پی آ ئی (پاکستان )
ترکیش ایر( ترکیه), ژاپن, سوئیس ایر( سوئیس) ،میدل ایست(لبنان)، گلف ایر (بحرین), لوفت هانزا(آلمان), السعودیه عربستان سعودی ,اروفلوت(روسیه), شرکت هواپیمای عربی ایتا (سوریه) ، شرکت سهامی خطوط هوایی کویت, کتی پاسفیک( هنک کنگ) 


 
مسیر های داخلی و بین المللی پروازی 

مسیر های داخلی 
در حال حاضر مسافرت با هواپیما در مسیرهای داخلی ذیل امکان پذیر است :
اصفهان,شیراز, تهران, بوشهر, ارومیه, اهواز, یزد, لاوان, بندرعباس, زاهدان, چابهار, تبریز, رشت ,کرمانشاه, اردبیل, کرمان, مشهد, کیش, بندر لنگه, ساری ,خارک, ماهشهر, سیری خارک, قشم ,ایلام, رامسر, همدان, نوشهر, شهرکرد, یاسوج سنندج .

مسیرهای خارجی شرکت هواپیمایی داخلی

در حال حاضر با شرکت های هواپیمایی داخلی نظیر هما, ماهان و … می توان به مسیرهای بین المللی زیر سفر نمود :
آمستردام ,استکلهم ,استانبول انتبه( از طریق دبی نایروبی), اکاتا( از طریق تاشکند) ابوظبی, باکو ,بحرین ,بمبئی ,پاریس ژنو ,آلماتا ( از طریق تاشکند  ) ، توکیو ,پکن ,شارجه، دوبی،داکا (از طریق دبی)،  دمشق ،دها اصلی رو شارجه ,دبی ،دهلی,رم, شارجه ، کراچی، کوآلالامپور, کویت گوتنبرگ (کپنهاک)، اسلو( از طریق لانآرکا)، لندن، فرانکفورت ,وین ,هامبورگ, مسکو ,راس الخیمه, تفلیس ,کیف ,جده, سئول, بانکوک .

مسیرهای خارجی شرکت های هواپیمایی خارجی
در حال حاضر چند شرکت هواپیمایی در ایران فعالیت می‌کنند که مسیرهای پروازی ایشان به شرح ذیل است :
میلان ,دبی ,ایروان ,وین, مسکو, لندن, زوریخ, دمشق, کویت ,آمستردام, فرانکفورت .


آدرس اینترنتی و لیست فرودگاههای کشور  ⇓

ایرانیان

فرودگاه مهرابادفرودگاه امام خمینی  – فرودگاه اردبیلفرودگاه اصفهانفرودگاه ایلام فرودگاه بوشهر 

فرودگاه تبریزفرودگاه شهر کردفرودگاه بین‌المللی آبادان فرودگاه بین‌المللی اهواز فرودگاه خرم آباد 

فرودگاه کاشانفرودگاه کرجفرودگاه خلیج فارس(عسلویه)فرودگاه بیرجندفرودگاه مشهدقوانین آژانس هواپیمایی


 

قوانین و شرایط بار همراه مسافران در آژانس هواپیمایی :

در مسافرت زمینی (داخلی) 

حمل وسایلی نظیر اسلحه, مهمات , مواد منفجره, اشیاء قاچاق, انواع مواد مخدر, مواد سمی, اسیدی و بیماری‌زا و بدبو ,مواد آتش زا و سوختنی, پیک‌نیک و مواد و وسایل رادیو اکتیو, حیوانات اهلی و وحشی, توسط مسافر ممنوع است . بار هر مسافر می تواند در حد وسایل شخصی مانند : پوشاکی ,کیف دستی, ساک و چمدان کوچک, صندلی چرخدار بیمار, گهواره کوچک و قفس کوچک پرندگان باشد .

قوانین حمل با در مسافرت هوایی :
خروج کالاهایی مانند ( فرش, پسته, مغز پسته , خشکبار, زعفران) به هر مقدار که باشد، توسط این گروه از مسافران ممنوع است .
خروج فرش های نفیس عتیقه دارای قدمت تاریخی و یا سایر اشیای مشابه که جنبه میراث‌ فرهنگی داشته باشند به همراه مسافر اکیداً ممنوع است .

این مسافرین می توانند دوبسته به وزن ۳۲ کیلوگرم و یک بسته دستی ده کیلویی به همراه خود بدون پرداخت اضافه بار ببرند. در صورتیکه اضافه بار داشته باشند، هر بسته مشروط براینکه از ۳۰ کیلو بیشتر نباشد یکصد هزار تومان اضافه بار تعلق می گیرد. کودکان زیر دوسال فقط ده کیلو بار می توانند داخل هواپیما داشته باشند

مقررات مربوط به ارز, طلا و نقره :
حسب نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران حداکثر ارز مجاز برای خروج از کشور،توسط دارنده گذرنامه معادل ۵۰۰۰ دلار( اسکناس چک مسافرتی و یا ترکیبی از هر دو) به ازای هر مسافر همراه معادل ۲۵۰۰ دلار است. خروج ارز بیش از حد مجاز مستلزم داشتن اظهارنامه یا گواهی انتقال از طریق شبکه بانکی کشور است .
 مسافر می‌تواند به هنگام خروج از کشور تا میزان ۱۵۰ گرم طلای ساخته شده بدون نگین و تا ۳ کیلوگرم اشیای ساخته شده از نقره به همراه خود داشته باشد .

مقررات مربوط به آثار هنری, کتاب, عتیقه در سفر هوایی :

خروج اشیای عتیقه ,آثار هنری و اصیل ,کتاب های خطی و چاپ سنگی, و قطعات خوشنویسی شده, اوراق مینیاتور ,انواع سکه و سنگهای گرانبها ممنوع است. خروج هر گونه اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی ، مواد مخدر و کالاهایی که صدور آنها شرع و قانون مجاز نیست ممنوع است .

مقررات گمرکی مربوط به کالای همراه مسافر ،(ورودی)  

مسافرانی که از خارج کشور وارد می شوند می توانند با اعلام ارز خود به بانک مستقر در فرودگاه و یا دریافت اظهارنامه ارزی نسبت به خروج ارز منشاء خارجی در مسافرت های بعدی بر اساس اظهارنامه بانک اقدام نمایند . مسافر ورودی حق دارد مقداری کالای مجاز به همراه خود بیاورند.

کالاهای همراه مسافر ورودی می باید از کالاهایی باشند که ورود آنها شرعاً و قانوناً ممنوع نشده است. همچنین مقدار کالاهای همراه مسافر ورودی باید در حدی باشد که جنبه تجاری پیدا نکند. و بالاخره کالاهای همراه مسافر ورودی باید از فهرست کالاهای مجاز برای مسافران ورودی مطابقت داشته باشد .


 
فهرست کالاهای مجاز برای مسافران ورودی – آژانس هواپیمایی

۱- دستگاه های مورد استفاده در خانه از نوع برقی گازی یا نفتی, اعم از این که استفاده از آنها موکول به نصب در خانه, در یک محل مخصوص باشد یا در مکان ثابتی در خانه جای داده شود و یا قابل حمل باشد .
۲-اجزا و قطعات یدکی و ملزومات دستگاه‌های موضوع بند یک
۳- اجزا و قطعات یدکی و ملزومات اتومبیل سواری, موتورسیکلت و دوچرخه
۴- لوازم آشپزخانه و خانه داری
۵ لوازم شخصی ، اجزا و قطعات یدکی و ملزومات آن
۶ -ساک و چمدان
۷- البسه ، کیف و کفش 
۸- پارچه
۹- مواد غذایی از جمله: شیرینی, شکلات ,تنقلات آبمیوه, نوشابه بدون الکل
۱۰- لوازم بهداشتی از قبیل : خمیر دندان, مسواک, ادکلن و غیره 
۱۱-لوازم آرایش و آرایشگری  
۱۲-مواد و لوازم تدفین( از نوع مجاز) 
۱۳-کامپیوتر دستی یا کیفی و ملزومات آنها  
۱۴- لوازم ورزشی 
۱۵-نوشت افزار 
۱۶- دوچرخه و سه چرخه  
۱۷-گل مصنوعی 
۱۸-تفنگ بادی 
۱۹-ابزار دستی برقی و غیر برقی  
۲۰-فرش ماشینی 
۲۱-روزنامه, مجله, کتاب ,تقویم ,آلبوم و سایر محصولات صنعت چاپ
۲۲-اسباب بازی  
۲۳-زیورآلات بدلی  
۲۴-مودم  
۲۵-مواد اولیه و قطعات مورد نیاز کارخانجات تولید  
۲۶-دوربین دستی (هندی کم )

ممنوعیت کلی واردات و صادرات کالاها – آژانس هواپیمایی
بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران ,ورود و خروج برخی کالاها و یا صدور آنها به طور کلی ممنوع است. بعضی از این کالاها عبارتند از :
۱-مشروبات الکلی

۲- وسایل قمار

۳- اسلحه سرد و گرم و مواد محترقه و منفجره

۴- مواد مخدر

۵ نشریات, تصاویر ,فیلم, عکس و هر کالایی که مغایر با شئونات مذهبی و ملی کشور باشد

۶- هر نوع نوشته مخالفت مذهبی رسمی کشور و یا مخل نظم و امنیت عمومی و شئونات ملی

۷- سایر کالاهایی که منع شرعی و قانونی دارند و یا ورود و صدور آنها به موجب جدول تعرفه گمرکی یا قوانین خاص ممنوع شناخته شده است .

مسافرت دریایی :
در مسافرت با کشتی( خروجی): ضمن رعایت مواردی که در قبر آمده است حمل بار تا ۵۰ کیلوگرم ,به همراه مسافر رایگان است و اضافه بر آن مشمول تعرفه های خاص میشود .

قوانین گمرکی در مناطق آزاد

 هر مسافر با دریافت برگه سبز می تواند تا ۱۶۰ دلار کالا به همراه داشته باشد که ۸۰ دلار آن از معافیت گمرکی برخوردار و کالاهای مازاد بر ۸۰ دلار تا ۱۶۰ دلار به شرکت غیر تجاری بودند با پرداخت حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی قابل تشخیص است .
-برای دریافت برگ سبز نیز از اوراق شناسایی معتبر (شناسنامه ,گواهینامه ,کارت پایان خدمت,) مورد نیاز است این برگ سبز به عنوان عوارض خروج کالای همراه مسافر را داراست غیر قابل استرداد بوده و دارای اطلاعاتی در زمینه مشخصات متقاضی (نام و نام خانوادگی شماره شناسنامه, محل صدور, تاریخ تولد ,نام پدر ,شماره سریال شناسنامه،) و تاریخ اعتبار کارت و سایر شماره های مرتبط با صادر کننده است ,در پشت این برگه به هنگام کنترل کالاهای همراه با مسافر ,توسط مامور گمرک ذکر می شود.


آژانس هواپیمایی